×

עיצוב לחיים – טכניקות מתקדמות

 

עיצוב הלחיים הוא מרכיב מרכזי בעבודתי מזה שנים רבות.

הטיפול בהן בעל תפקיד מרכזי בתיקון סימני הגיל המתבטאים ברפיון תווי הפנים ושמיטת קו הלסת, אבל גם חיוני ובלעדי ביצירה מחודשת של פרופורציית פנים יפה יותר.

למן העת הקדומה גובשו מעין כללים ברורים המתייחסים למשולש דמיוני הנוצר בין שתי פסגות הלחיים והסנטר אשר נשמרים באדיקות רבה לאורך כל ימי ההיסטוריה: בימי יוון ורומי העתיקות בדמויות של אלים ואלות ולמשך כל ימי הביניים ותרבות הרנסאנס באירופה שוב צצים ועולים דיוקניהם של יפות ויפים אגדיים הנושאים את הפרופורציה המושלמת.
כמובן שגם בעת המודרנית ניתן לזהות בנקל את המבנה המשולש האופייני בכל כוכבי וכוכבות הקולנוע האייקונים.
בכל גיל ותרבות יוצרים שלושת קודקודי המשולש הדמיוני הנוצרים בין פסגות הלחיים והסנטר את היופי האנושי המוכר ומקובל על כל בני האדם באופן מודע ולא מודע.

 

השפעת הגיל על היופי

עם העלייה בגיל, החל משלהי שנות העשרים בד”כ, מתחילה בנשים וגברים, נסיגה יחסית של נפח פסגות הלחיים אל מול עומת קו הלסת ההולך ומתעבה בגלל השמנה.
לאגירה זו של שומן תת עורי המתחוללת דווקא בקו הלסת מתווסף במהלך העשורים הבאים לחיינו גם תהליך התרופפות רקמות העור העמוקות (אלסטוזיס) וכן תהליך ספיגת ושינוי במימדיהן של עצמות הלחיים והלסת במנגנון של אוסטיאופורוזיס.
תהליך משולב זה הוא זה היוצר את מראה הפנים הנפול והאופייני כל כך להזדקנות בשני המינים בדמות “משולש הפוך” שבו דווקא לחלק הפנים התחתון נפח רב יותר מהעליון.

 

מילוי הלחיים תורם לשיפור היופי בכל גיל

ברבים מאיתנו, גם בגיל צעיר אין הלחיים זוכות למיקומן האידיאלי, עובדה שהביאה שחקניות עבר רבות להשתיל תותב סיליקון מתחת לעורן, פרוצדורה כירורגית אשר לפעמים נסתיימה בדיסלוקציה (תזוזה) של השתל ויצירת עיוות וויזואלי, כמו גם סיבוכי דחייה וזיהומים קשים.
בעשור האחרון עם התפתחותם של חומרי המילוי מבוססי החומצה ההיאלורונית הבטוחים מאוד מבוצעים כיום טיפולים רבים בארץ ובעולם לעיצוב והדגשת עצמות הלחיים על מנת לשחזר באופן מבוקר את משולש הפנים הקלאסי ולהרים את מסגרת הפנים הצונחת.

עם זאת, בהחדרתה של חומצה היאלורונית בטכניקה הפופולרית העושה שימוש בחומרי מילוי בכמות גדולה בכל פעם (בולוס) נוצר מראה תפוח ולא טבעי של הפנים.
גם בשימוש בחומצה היאלורונית המוחדרת במחטים ארוכות או אפילו קנולות רכות, נוצרת קולקציה (מצבור) של חומצה היאלורונית אשר פוגמת בחיוך הנינוח והטבעי, ולעיתים עלולה גם להופיע תזוזת קולקציה שכזו למיקום נמוך יותר ולהביא לדפורמציה (עיוות) של ממש בפנים.

 

המהפכה של מילוי לחיים בחומצה היאלורונית

כחלוץ המרכזי ברפואה האסטטית מימיה הראשונים בשנות התשעים, זכיתי מתוקף ניסיוני להיות הראשון שעושה שימוש בטכניקת הזרקה טיפתית ואינדיבידואלית של חומצה ההיאלורונית לשכבות העור העמוקות ביותר- היפודרמיס.
טכניקה זו מאפשרת לי ליצור מחדש או לשחזר באופן טבעי ומדויק את מבנה הפנים הרצוי באמצעות הזרקה טיפתית ומדודה.
בכך מתקבלת הדגשת פסגות עצמות הלחיים והסנטר באופן החד והמדויק ביותר האפשרי כיום.
בטכניקה זו של הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית נמנעת הופעת מראה הפנים הנפוח והעגול הנלווה לעיתים קרובות לטיפולים בטכניקות אחרות.
שיטת הזרקה מתקדמת זו בה אני עוסק מאז 2005 מביאה מניסיוני לתוצאות האסטטיות הנותרות לזמן הארוך ביותר (עד לשלוש שנים ) בשמירה על פרופורציית הפנים המושלמת ונתגלתה גם כתורמת לשיפור מרקם העור החיצוני והגברת זוהרו ולחותו למשך כל שנות השפעת הטיפול.

מחקרים חדשים אכן מגלים היום כי להזרקתה של חומצה ההיאלורונית לשכבות העור העמוקות ביותר מביאה להצערה פיזיולוגית של ממש בשכבות העור כולן באמצעות שיפור התקשורת הבין תאית, נדידת התאים וחלוקתם. תוצאות שאינן מופיעות בהזרקות שטחיות יותר של החומצה ההיאלורונית הנמצאות בשימוש.

Go Top