×

טיפול באקנה – המסלול המתקדם והיעיל לפנים נקיים ורעננים

 

כרופא מוביל וחלוץ בישראל, העוסק ברפואה אסתטית מאז 1998, אני נדרש תמיד להתפתחות מקצועית תוך מעקב ולמידה מתמדת של אידיאל היופי העדכני, בשילוב טכניקות רפואה מתקדמות והכרת המחקרים הרפואיים החדשניים ביותר. בהקשר זה, טיפול באקנה הוא ללא ספק נושא מהותי עבור אלו הסובלים מהתופעה. אני מציע ניסיון עשיר ואינספור טיפולי אקנה מוצלחים – בהתאמה אישית מלאה ותוך התמקדות בדברים שעובדים, כולל אפשרויות של טיפול טבעי באקנה.

 

מה כולל מסלול הטיפול באקנה?

טיפול באקנה הוא מסלול חצי שנתי הכולל ארבע פגישות עיקריות, במהלכן מותאמים למטופל / מטופלת תכשירים רפואיים לשימוש חיצוני, ובמקביל גם תוספי תזונה ייחודיים במסגרת טיפול טבעי באקנה. טיפולי אקנה אישיים במרפאה כוללים גם ביצוע בדיקות דם ספציפיות, תוך התייחסות מיוחדת לפרופיל ההורמונאלי ושימוש בתרופות.

במסגרת טיפולי אקנה, ניתן לראות שיפור ניכר לעין כבר בשבועיים הראשונים לטיפול (כמובן שההשפעה משתנה על פי המצב הראשוני של פצעי הבגרות).

 

מהות תופעת האקנה

לאחר מיגור החטטים, הדגש במהלך טיפול באקנה הוא על שיפור מרקם העור ומניעת הצטלקות עתידית. תופעת האקנה, עלולה להופיע בכל שלב בחיינו, החל מגיל העשרה ועד לאקנה במבוגרים. כך שבמרפאה אנו מעניקים טיפולי אקנה לכל חתכי האוכלוסייה.

הגורמים לאקנה הם שונים ומשתנים גם בין הגילאים השונים, למשל: בקרב נערות, אקנה היא תופעה שעלולה להתחולל בגלל חוסר סדירות הורמונאלית. ואילו בנשים בוגרות רווחת התופעה המכונה “אקנה קוסמטיקה” ונגרמת ישירות בגלל שימוש מופרז בתכשירי קוסמטיקה ואיפור – למצב זה יתכן ונתאים טיפול טבעי באקנה.

טיפולי אקנה הינם רלוונטיים בכל גיל בו התופעה קיימת. פצעי אקנה שאינם מטופלים כהלכה מביאים להצטלקות בלתי הפיכה של העור וכמו כן עלולים להיווצר כתמי פיגמנטציה קשים.

 

טיפולי אקנה מותאמים אישית

טיפול באקנה מבוסס על הגורמים הספציפיים שהביאו להתפרצות הפצעים מלכתחילה. למשל, אם מדובר בפצעי בגרות בנערה הלוקה בתסמונת השחלות מרובות הציסטות- PCOS – תופעה הפוגעת בנערות רבות בישראל, וגורמת לאי סדירות ווסתית כמו גם לעלייה בהורמוני המין הזכריים וגורמת לשעירות קשה וכן לאקנה – טיפול באקנה יהיה משולב: גלולה מיוחדת וטיפול חיצוני.

אם האקנה הינה בנערים – הרי שלעיתים ניתן להסתפק בטיפולי אקנה תרופתיים בלבד למספר חודשים. זו דוגמא של טיפול באקנה המבוסס על רואקוטן או על יישום תכשיר חומצה רטינואית על הפצעים למשך הלילה, לצד שמירה על היגיינה מרבית.

בפצעי אקנה במבוגרים הרי שפעמים רבות מדובר על ביטוי חיצוני של מצבי עקה קיצוניים (סטרס, דחק), כגון תקופות סטרס בעבודה או בעיות משפחתיות וזוגיות מכבידות. זאת לצד כאמור תופעות של פצעי אקנה עקב שימוש מופרז בתכשירי איפור וקוסמטיקה. במקרים אלה יש לזהות את גורם הדחק הרגשי, אם קיים, ולטפל בו במסגרת טיפול טבעי באקנה. לחלופין אם מדובר באקנה קוסמטיקה הרי שיש גם להקנות הרגלי טיפוח חדשים ונכונים לצד הימנעות מתכשירים קוסמטיים רבים הידועים כקומדוגניים – גורמים לפצעים.

 

תוצאות טיפול באקנה

במהלך ולאחר טיפולי אקנה מהירות החלמתם של הפצעים תלויה אף היא בגורם הראשוני להופעתם. באקנה הנגרמת מאי סדירות הורמונאלית בנשים צעירות, ההקלה היא דרמטית כבר לאחר שבועות ספורים של טיפול.

בנערים עם אקנה קשה לעיתים התוצאות הסופיות מתקבלות רק לאחר מספר חודשים.

ואילו טיפול טבעי באקנה או בעזרת תרופות שונות בקרב מבוגרים הסובלים מהתופעה עקב שימוש מופרז בקוסמטיקה או בגלל סטרס רגשי ממושך הרי שעם הפסקת הרגלי הטיפוח השגויים או עם נטרולו של גורם הדחק, הפצעים נעלמים להם לבלי שוב בד”כ.

בברכה, ד”ר אודי בר

Go Top