×

נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים

מסלול לטיפול בנשירת שיער אצל נשים

מסלול טיפולי בן שישה מפגשים. לצד ידע מעשי ומדעי רב שנצבר לאורך השנים, הטיפול מבוסס על מחקרו* פורץ הדרך של ד”ר אודי בר משנת 1997, שעבורו קיבל דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב ועל תגליות אישיות שלו. (*אודות “עיכוב נשירת שיער אנדרוגנטית על ידי מעכבי 5-אלפא רדוקטז ממקור צמחי”).

במסגרת הטיפול מוענק פתרון מקיף אך ממוקד ויעיל במיוחד למגוון בעיות שיער וקרקפת כרוניות כגון :

  • נשירת שיער מהטיפוס הגברי – “אלופציה אנדרוגנטה”
  • נשירת שיער בנשים
  • נשירת שיער בנשים לאחר גיל המעבר
  • נשירת שיער על רקע הפרעות הורמונאליות בנשים צעירות
  • נשירת שיער אצל נשים עקב סבוראיק דרמטיטיס
  • נשירת שיער עקב חוסרים תזונתיים ו/או מצבי דחק רגשי

הטיפול כולל, בין היתר, בדיקות והערכה מעמיקה אודות מצב הבריאות הכללי. על סמך הממצאים והאבחנה מותאמים למטופלים ויטמינים לשיער בריא, תוספי תזונה אחרים ו/או תכשירים תרופתיים, זאת לצד התייחסות להרגלי תזונה ואורח החיים.

זהו מסלול שנתי, המתפרש על פני שישה מפגשים ארוכים ונפרדים ולחלוטין לא רק ייעוץ לגבי ויטמינים לנשירת שיער. לאורך כל הדרך אנו בודקים את המצב ואת יעילות הטיפול ומבצעים התאמות לפי הצורך.

חשוב להדגיש כי הטיפול אינו כולל רק נטילת ויטמינים לנשירת שיער או תכשיר תרופתי מסוים, טיפול מקיף זה כולל בירור יסודי ומעמיק לסיבה שהובילה לנשירת השיער. זהו מודל ייחודי ומותאם אישית באופן מלא, מראשיתו ועד סיומו המוצלח עם מיגור הנשירה.

מה כולל הטיפול בנשירת שיער לנשים?

המסלול לטיפול בשיער מתחיל בבירור ואבחון הסיבה להתפתחות נשירת שיער אצל נשים, זאת באמצעות תחקור אודות הרגלים אישיים בטיפוח השיער, לרבות נטילה לא מבוקרת של ויטמינים לשיער ושימוש בתרופות שונות. הבירור אישי ומדויק, רק כך ניתן להתאים את תכנית הטיפול האופטימאלית מבחינת ויטמינים לנשירת שיער ויתר המרכיבים.

הבירור בטיפול נשירת שיער אצל נשים, מתבסס גם על בדיקות דם לצורך קבלת תמונת מצב מלאה לגבי הסיבה לקיומה של נשירת השיער אצל נשים. בדיקות הדם מאפשרות התאמה טובה יותר של ויטמינים לשיער.

נשירת שיער נשית היא תהליך שונה ומורכב לעומת נשירת שיער בגברים. ויטמינים לשיער אינם מועילים אם אין צורך בתוספת של ויטמינים לשיער ולעיתים אלו עלולים דווקא לגרום לתופעות לוואי והחמרת נשירת שיער אצל נשים. לכן חשוב לא לצרוך ויטמינים לנשירת שיער באופן עצמאי וללא ליווי הולם.
התאמת ויטמינים לנשירת שיער היא תהליך ארוך ומורכב אשר במהלכו נבחרים בקפידה ויטמינים לשיער. בהתאם לצורך ולאבחון נכלול בטיפול תוספי תזונה אחרים כגון מיצוי עשבי מרפא, מינרלים, או חומצות שומן.
נשירת שיער בנשים עלולה להיגרם ע”י גורמי תחלואה שונים, מחסור במרכיבי תזונה חיוניים כגון ויטמינים לשיער או חלבון מלא, תזונה דלה בוויטמינים לשיער, דחק רגשי וכן ע”י מאפיינים הורמונאליים בנשים בשכבות הגיל השונות – לרבות שינויים האופייניים לגיל המעבר, לגיל הזהב או לנערות צעירות הלוקות בתסמונת השחלות הפולי-ציסטיות.

מסלול טיפולי זה הינו אישי, מקיף וכולל הדרכה מפורטת אודות שימוש נכון של ויטמינים לשיער, מוצרי טיפוח וטיפול בשיער. ההמלצות לוויטמינים לשיער נבחרות על פי בדיקות הדם ויש התייחסות להמלצות תזונתיות לצד התייחסות מתמדת לגורמי דחק רגשיים ונטילת תרופות העשויות לגרום לנשירת שיער בנשים.

בטיפול קיים גם מרכיב שיחתי כחלק מיצירת השינוי בתהליך הפיזיולוגי של נשירת השיער.

 

בברכה, ד”ר אודי בר.

Go Top