×

מפורסמות חושפות את תרגיל הגיל: כן לבוטוקס, לא לניתוחים פלסטיים

כמה מהנשים היפות בארץ – שירלי בוגנים, עינת ארליך ויעל רייך – יוצאות בקמפיין מתריס על המרדף הנואש אחר מראה צעיר, ומגלות מהם הטיפולים שהן עוברות

איתי יעקב
פורסם: YNET

לינק: http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4970062,00.html

מוזיאון תל אביב לאמנות אירח תערוכת צילום יוצאת דופן בין כתליו, בנושא האנטי אייג’ינג ובכיכובם של הדוגמניות הוותיקות שירלי בוגנים (42) ויעל רייך (45), אשת הטלוויזיה עינת ארליך (48) והזמר דודו אהרון (32), שנתלתה במבואת רפפורט במוזיאון לשעות ספורות בלבד. הצילומים המתריסים את המרדף המוטרף של זמננו אחר עור חלק מקמטים, הם חלק מקמפיין המיתוג החדש שיצר הבמאי והארט דירקטור גיא שגיא עבור ד”ר אודי בר, מומחה לעיכוב תהליכי הזדקנות, שעשה לעצמו שם בקרב דוגמניות וידוענים בישראל.

יעל רייך. “אני קוראת לנשים לעזוב את הניתוחים הפלסטיים, ולהעדיף רק טיפולים אסתטיים שמאפשרים לי לשמר את המראה שלי, בלי הצורך לכסות את עצמי באיפור. איפור זה לכלוך” (צילום: רון קדמי)

לטובת הצילומים גייס בר כמה ממטופליו הפוטוגניים, שלא מהססים לדבר בחופשיות על הטיפולים שעברו תחת ידיו, ולהצטלם בסצנות מטרידות המאדירות את עולם הטיפולים האסתטיים, ומזכירות את הפקת האופנה והשער המכוננים Makeover Madness של מגזין ווג איטליה מיולי 2005. בתמונה אחת נראית הדוגמנית יעל רייך אוחזת בין שיניה מזרק גדול ובו נוזל כחול, כשראשה וצווארה חבושים בתחבושת בד לבנה, ובתמונה אחרת מופיעים פניה של בוגנים ולצדם יד עטופה כפפת לטקס כחולה האוחזת באזמל מנתחים.

שירלי בוגנים. “אני לא עושה התערבויות כירורגיות או הזרקות של חומרים. לחתוך פנים זה סיפור אחר מטיפולי לייזר” (צילום: רון קדמי)

 

עינת ארליך. “אני לגמרי מקבלת את הגיל הביולוגי שלי, ואני חושבת שאני גם בין הבודדות שלא חוששות לומר אותו בגאווה. אבל אני מאמינה שאין קשר בין גיל לבין אסתטיקה” (צילום: רון קדמי)

 

לא מנסה להסתיר את הטיפולים האסתטיים שהיא עוברת. יעל רייך (צילום: רון קדמי)

“לצילום הספציפי הזה כי התנגדתי כי הוא אגרסיבי בעיניי, ואני פחות מתחברת אליו”, מספרת בוגנים בשיחה עם Xnet. “זה גם לא מייצג את הטיפולים שיש אצל ד”ר בר. הוא לא חותך את הפנים, וניתוחים זה כבר סיפור אחר”.

“הצילומים הם עבודת אמנות, והם לא נעשו מתוך מחשבה מסחרית”, מיתמם ד”ר בר, שמשיק כעת את קרם האנטי אייג’ינג “קרם דה לה קרם”, המוגדר כתכשיר לתיקון סימני הגיל וזריקת עידוד לטיפוח והצערת העור. “הם מייצגים את ה’הארד וויי טו ביוטי’ שאני מאמין בו. המאבק להשגת היופי הוא קשה, ואם הוא היה יפה ומלוקק זה לא היה עובד. לאורך השנים אנחנו רואים את ההקרבה של אנשים למען היופי, כמו המחוך, למשל, וזה המקום שמעניין אותי”.

בעוד הפרזנטוריות מקדמות טיפולי פנים, דודו אהרון, מטופל קבוע בקליניקה, נבחר להוביל טיפול לשמירת שיער הקרקפת ומניעת הידלדלות השיער אצל גברים. “דודו מטופל אצלי במכלול מוצרים לשמירה על שיערו”, אומר ד”ר בר, “הוא מדבר על זה בכל הראיונות איתו ומאוד שמח לקחת חלק בקמפיין”.

“המאבק להשגת היופי הוא קשה, ואם הוא היה יפה ומלוקק זה לא היה עובד”, אומר ד”ר אודי בר (צילום: רון קדמי)

היחסים בין ד”ר בר למטופליו נראים הדוקים וחורגים גם אל מחוץ לשעות הקבלה בקליניקה. “כשפגשתי את אודי בר לפני כשנתיים גיליתי אמן שמשלב בין רפואה אסתטית מתקדמת לאופנה, יש לו ויז’ן פנומנלי על איך הפנים צריכות להיראות”, מספרת רייך, שלא מנסה להסתיר את הטיפולים האסתטיים שהיא עוברת. “סכין לא עברה על פניי”, היא אומרת, “אני קוראת לנשים לעזוב את הניתוחים הפלסטיים, ולהעדיף רק טיפולים אסתטיים שמאפשרים לי לשמר את המראה שלי, בלי הצורך לכסות את עצמי באיפור. איפור זה לכלוך. אני רואה סביבי כל הזמן נשים שמכוסות באיפור בצורה אגרסיבית”.

איזה טיפולים את כן עושה?

“לצד בוטוקס שמעכב קמטים וחומצה היאלורונית, עשיתי טיפולי עור של לייזר פרקציונלי, שזה פילינג הפוגע בשכבת העור התחתונה וגורם לעור להתחדש. בשונה ממתיחת פנים, או כל טיפול כירורגי שנראה ישר לעין, כאן את לא נראית פלסטית או עשויה מדי. טיפול נוסף שעברתי הוא פוטורג’וביניישן, שעושה מחיקה מבוקרת של כתמים מהפנים, ומאחד את המראה של העור”.

אשת הטלוויזיה עינת ארליך הכירה את בר לפני כשנה וחצי דרך חברה הקרוב, במאי הפרסומות גיא שגיא, שגם הוא מטופל אצל הדוקטור. “מגיל 45 רציתי לעשות משהו בפנים ומאוד פחדתי”, היא מספרת. “אני פחדנית מטבעי בכל הקשור להזרקות ומחטים, אבל הפחד הגדול שלי היה שאהפוך לאישה נטולת הבעה”.

חשש נוסף של ארליך הוא מהשרלטנות בתחום. “שמעתי סיפורים מסמרי שיער על רופאים לא מקצועיים שיש. בת דודה שלי היא השחקנית מירב גרובר, שטופלה אצל רופא ידוע והפנים שלה ניזוקו, ועד היום היא מטופלת על קורטיזון. החיים שלך משתנים בגלל רופאים לא אחראיים”.

למרות שהיא נמצאת בחשיפה תקשורתית מזה כשלושה עשורים, ארליך מסרבת לקשור בין היותה מפורסמת לצורך האישי שלה לתקן את פגעי הזמן בפניה. “הפרסונה הטלוויזיונית שלי לא שיחקה תפקיד במראה שלי”, היא אומרת. “אני חושבת שהייתי עושה טיפולי מילוי בפנים ללא קשר. אני מרגישה היום יותר יפה ואסתטית כשאני מביטה בעצמי במראה. המבט הפנימי והחיצוני הולכים איתי לאורך כל היום”.

יש שיאמרו שהרגשה פנימית אינה קשורה לחיצונית, ושהפרסומות הללו הן שגורמות לנשים לא לקבל בשלום את הגיל הביולוגי שלהן.

“אני לגמרי מקבלת את הגיל הביולוגי שלי, ואני חושבת שאני גם בין הבודדות שלא חוששות לומר אותו בגאווה. אבל אני מאמינה שאין קשר בין גיל לבין אסתטיקה. בגיל ובגרות יש מעבר לאיך שאני נראית, אלא גם תובנות ועומקים אחרים. זה יהיה לא נכון לצמצם גיל רק למראה חיצוני”.

גם הפרזנטורית שירלי בוגנים נהנית מטיפולי הלייזר של בר, שלדבריה, עושים “ליפטינג” לפניה. “אני לא עושה התערבויות כירורגיות או הזרקות של חומרים. לחתוך פנים זה סיפור אחר מטיפולי לייזר”, היא מדגישה לאורך השיחה. “טיפול הלייזר שאני עושה מספיק לי, אבל אני לא שוללת בעתיד הזרקת מילויים או טיפולים נוספים”.

את חושבת שבעתיד תשקלי גם התערבות כירורגית?

“אני לא שוללת בעתיד. אני מאמינה שלכל אישה שמורה הזכות לשדרג ולשפר את המראה שלה”, היא אומרת, וממהרת לסייג: “אני מאמינה שלכל גיל יש את היופי שלו, ונשים בנות 60 לא צריכות לרצות להיראות כבנות 20. אני בעד לשמר, אבל לא בהגזמה”.

Go Top