×

מה שלא מספרים לכן על טיפולי הבוטוקס

 

לטיפולי הבוטוקס המבוססים על הרפיה זמנית של שרירי ההבעה בפלג הפנים העליון טרם נמצאה כל תחרות הולמת. עם זאת יש מספר עובדות על טיפולי הבוטוקס שכדאי לדעת לפני שאתן מתחילות איתם

ד”ר אודי בר

פורסם: סלונה

קישור לכתבה באתר סלונה

טיפולי הבוטוקס הם הטיפול האסתטי הנפוץ ביותר בעולם והפכו למילה נרדפת כמעט לרפואה האסתטית כולה. לטיפולי הבוטוקס המבוססים על הרפיה זמנית של שרירי ההבעה בפלג הפנים העליון טרם נמצאה כל תחרות הולמת. עם זאת יש מספר עובדות על טיפולי הבוטוקס שכדאי לדעת לפני שמתחילים איתם ובוודאי למי שכבר ״מכורה” ועלולה להזיק למראה האותנטי שלה.

אז הנה, כל מה שלא מספרים לכן על טיפולי הבוטוקס:

1. לא מומלץ לבצע טיפול בוטוקס לעיתים קרובות מידי. חשוב לשמור על מרווחי זמן של ארבעה חודשים לפחות בין הטיפולים. טיפולי בוטוקס צפופים יותר ותיקונים תכופים, מעלים את יצירת הנוגדנים בגוף כנגד הרעלן שבזריקות הבוטוקס, עד שהגוף מגיע לעמידות מלאה לטיפול. לעד.

2. לאחר טיפול בוטוקס חשוב לא לעסות את הפנים למשך 12 שעות על מנת לא לפגוע במיקומו המדויק של החומר ולמנוע תופעות לוואי לא רצויות העלולות להיגרם מזליגתו של החומר למקומות אחרים.

3. טיפולי בוטוקס משפיעים באופן הדרמטי ביותר על צורת הגבות. מאחר וכל שינוי בגבות בולט מאוד לעין, רצוי לתאם עם הרופא בטרם הטיפול את גובה הגבות והזווית הרצויה. לעיתים צורת הגבות היא שמסגירה את הטיפול ולעיתים יוצרת את כל המראה.

4. אם אתן שוקלות לבצע ניתוח עפעפיים בגלל צניחת העור בעפעף העליון – נסו קודם טיפול בוטוקס באזור העיניים. לעיתים טיפול בוטוקס יכול לייתר את הפרוצדורה הכירורגית הבלתי הפיכה.

5. יש לדעת כי כל השפעות טיפולי הבוטוקס הן הפיכות. הדבר אמור גם לגבי תוצאות טובות וגם כאלה שאהבתן פחות.

6 . טיפולי בוטוקס המבוצעים עם שמירה על מרווח זמן ראוי אבל גם בהתמדה מניבים תוצאות טובות יותר הנותרות גם לפרקי זמן הולכים וגדלים לעיתים עד לתשעה חודשים.

7 . טיפול הבוטוקס נתגלה לאחרונה גם כבעל השפעה חיובית על תהליך הזדקנות העור ברמה התאית – כך שהשפעתו מיטיבה גם עם מרקם העור ולא רק מחליקה הקמטים.

8. טיפולי הבוטוקס מאפשרים גם להצר לסת רחבה בנשים וגם לחטב את קו הלסת במקרים של רפיון ומשקל עודף – טיפולים אלה חיוניים במקרים מסוימים הרבה יותר מאשר החלקת קמטים וגם תוצאותיהם נותרים לפרקי זמן ארוכים יותר. הצרת הלסת באמצעות בוטוקס מקלה גם חריקת שיניים מתוך שינה מאחר ומרפה במעט את שרירי הלעיסה.

9. בוטוקס משמש מזה זמן רב כתחליף קבוע ושימושי לדאודורנט. הזרקת בוטוקס לבתי השחי משחררת לחודשים רבים מהתלות בתכשירי דאודורנט ואנטיפרספינט ומונעת כל לחות או הזעה באזור לחצי שנה לפחות ובטיפול אחד. חשוב במיוחד לרגישים למלחי אלומיניום וסוגי דיאודורנטים שונים, וגם לאלה שלא אוהבים כתם זיעה על החולצה.

10. אחוז אחד (!) מכלל האוכלוסייה עמיד לטיפולי בוטוקס מאחר שבגופם נוגדנים טבעיים מלידה כנגד השפעת הרעלן שבבוטוקס. אין דרך לדעת זאת מראש ויש פשוט לבצע הטיפול ולקוות שלא תהיי אחת מאלה.

** הכותב הוא ד״ר אודי בר מומחה לעיכוב תהליכי הזדקנות

Go Top