×

כולם רוצים חומצה היאלורונית: 10 עצות למשתמשים

 

היא נמצאת בעור באופן טבעי ותורמת למראה החלק והמתוח בו, אבל עם השנים תכולתה מידלדלת. קווים לדמותה של החומצה ההיאלורונית ואיך היא יכולה לגרום לנו להיראות צעירים יותר

ד”ר אודי בר

פורסם:  YNET

קישור לכתבה באתר YNET

חומצה היאלורונית נמצאת בשפע בעור באופן טבעי. מרקמה הוא דמוי ג׳ל והיא אחראית למראה החלק והמתוח של העור. עם העלייה בגיל תכולתה מידלדלת בעור. הזרקתה לפנים משיבה לעור נפח ורכות האופיינית לעור צעיר ומאפשרת החלקת קמטים וקמטוטים. עם זאת, הזרקה לא מבוקרת שלה עלולה לפגום במראה הפנים הטבעי וליצור מראה תפוח ולא מחמיא. 10 דברים שיש לדעת על חומצה היאלורונית בטרם מחליטים אודות הטיפול:

1. אינה מומלצת למילוי קמטי זעף בין הגבות

לצורך טיפול ראוי ואפקטיבי בקמט נפוץ זה, מתאימה דווקא הזרקת הבוטוקס המרפה את תנועת הזעף ובכך מחליקה הקמט באופן הטבעי ביותר. מילוי הקמט בחומצה היאלורונית יגרום להופעת קמט חדש במקביל לקמט שטופל – בגלל היוותרות תנועת הזעף החוזרת ונשנית שבין הגבות.

2. קיימת במגוון רב מאוד של מרקמים ויש להתאים סוג החומצה לאזור המטופל

יש כאלה המתאימות לטיפול בעור העיניים העדין ויש כאלה המתאימות למילוי נפחים גדולים. בחירה מתאימה של חומר המילוי מעניקה תוצאות טבעיות יותר למראה ולמגע.

3. חומצה היפו אלרגנית

חומצה היאלורונית נחשבת להיפו אלרגנית ואינה מחייבת ביצוע מבחן רגישות בטרם הזרקתה.

4. הזרקתה ללחיים מאפשרת הגדלתן והגבהתן

הזרקה של כמות גדולה של חומצה היאלורונית בפעם אחת, עלולה לזוז ממקומה במהלך השבועות והחודשים שלאחר ההזרקה ולפגום במראה הפנים הטבעי – כך שעדיף לבצע הגדלת לחיים בהזרקת כמויות מדודות ובמספר פעמים נפרדות.

5. מאפשרת הגדלה ומילוי שפתים, אולם גם את החלקת הקמטוטים בקו השפתיים

אם אתן חפצות לשמור על המראה הטבעי של השפתיים ורק להחליק הקמטוטים בשוליהן, יש להעדיף ביצוע מילוי בקו השפתיים החיצוני בלבד. בכך ניתן “לגהץ” הקמטוטים מבלי לשנות את גודלן וצורתן הטבעית של השפתיים.

6. מתאימה גם למילוי הקמטים העמוקים היורדים מהאף אל צדי הפה – הקמטים הנאזולביאליים

במקרים בהם הקמט עמוק מאוד, לא רצוי למלא הקמט עד להשטחה מלאה בגלל שהדבר גורר היווצרות מלאות לא מחמיאה במרכז הפנים (המזכירה חיה ממשפחת המכרסמים). לעתים רצוי דווקא להתמקד בהזרקת חומצה היאלורונית לפסגות הלחיים על מנת למתוח להחליק הקמט העמוק באופן טבעי יותר.

7. לשמור על פרופורציה

בעת ביצוע הדגשת והרמת פסגות לחיים באמצעות חומצה היאלורונית, רצוי לבדוק אם הסנטר נמצא בפרופורציה מתאימה לתווי הפנים החדשים, לעיתים חיונית גם הדגשתו במקביל, על מנת לשמור על המראה הטבעי.

8. שמירה על קו מתאר

במצבים של רפיון מסגרת הפנים, ניתן להשיב את קו המתאר של הלסת באמצעות טיפול בחומצה היאלורונית בעלת מרקם מוצק יחסית המוזרקת בפעם אחת ולאורך הלסת כולה.

9. טיפול בעיניים

חומצה היאלורונית מתאימה לטיפול בשקעים וכהויות מתחת לעיניים, אולם היא אינה יעילה בהחלקת קמטי החיוך שבזויות העיניים. תפקיד זה שמור לזריקות הבוטוקס המרפות את השריר שסביב העיניים ובכך מטפלות בקמטי החיוך ביעילות הרבה ביותר.

10. כמה זמן זה נשאר?

כל תוצאות טיפולי המילוי בחומצה היאלורונית הן זמניות ונותרות בדרך כלל בין 6-36 חודשים. משך התוצאות תלוי בסוג החומצה ההיאלורונית אך גם באזור המטופל, בשפתיים למשל הוא קצר יותר בגלל התנועתיות המרובה ואילו דווקא בארובות העיניים הוא הארוך מכולם. הכותב הוא רופא העוסק בעיכוב תהליכי הזדקנות

בברכה ד”ר אודי בר

Go Top