×

מיצוק העור – מדריך לשמירה על עור מוצק

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם, וככזה הוא דורש תחזוקה נאותה. לצערנו, העור חשוף במהלך החיים לשינויים רבים שעלולים לגרום לו לאבד מגמישותו, בהם איבוד משקל רב, חשיפה מוגברת לשמש, מחסור במים, אכילת מזונות שונים המזיקים לעור וכמובן גם הזדקנות.

 

מבנה העור

על אף שהוא נחשב לאיבר אחד שעוטף את כל הגוף, העור איננו אחיד ותוכלו לשים לב להבדלים בעובי ובמרקם במקומות שונים בגוף: העור הרך ביותר בגופנו נמצא מתחת לעיניים, והעור העבה ביותר נמצא בכפות הרגליים. תפקיד העור הוא להגן על השרירים, העצמות והאיברים הפנימיים, והטיפול בעור משתנה לפי האזור בגוף.

העור בנוי משלוש שכבות: אפידרמיס, דרמיס והיפודרמיס.. סיבי הקולגן והאלסטין שנמצאים בשכבת הדרמיס אחראים ליצור רקמת עור צפופה ומעניקים לעור חוזק וגמישות. ירידה בכמות ובאיכות של האלסטין גורמת לעור לאבד מהנפח שלו, בעוד ירידה בכמות ובאיכות של הקולגן גורמת לעור לאבד מהגמישות שלו.

אבל לפני שמגיעים למצב שבו העור ניזוק ומתקמט באופן בלתי הפיך, יש כמה טכניקות למיצוק עור הפנים והגוף שיכולות לעזור לנו לשמור על חיוניותו.
 

טכניקות למיצוק עור הפנים

יש דרכים רבות למיצוק עור הפנים, בהן שימוש בתכשירי קוסמטיקה שמטרתם היא למצק את עור הפנים ולהילחם בנזקי ההזדקנות והחשיפה לשמש. תכשירים אלו לרוב משתמשים בחומרים פעילים המכילים ריכוז גבוה של מיצויים צמחיים התורמים לתיקון כתמי גיל ומעודדים את התחדשות העור; חומצה היאלרונית, השומרת על נפח העור ומספקת לו לחות חיונית, וגם ויטמיןB3 , המעניק לעור גוון אחיד ומסתיר סימני פיגמנטציה וצלקות. תכשירים אלו יכולים להגיע בצורת קרם, סבון או פילינג, והם מתאימים במיוחד לאנשים שהגיל מתחיל לתת בהם את אותותיו ועור הפנים מתחיל להתקמט.

טכניקה נוספת היא טיפול לא פולשני בגלי רדיו לשיפור האלסטיות של העור ולטשטוש קמטים. מיצוק העור באמצעות גלי רדיו מתאים בעיקר לגברים ונשים ששמים לב לשינויים ברמת המתיחות של העור באזורים הרגישים, כשעדיין אין הצדקה לניתוח פולשני וכשאפשר עוד להציל את העור מהנזקים העתידיים. גלי החום משתמשים באנרגיית חום ממוקדת שפוגעת ברקמות העור הפגועות מבלי לפגוע בשכבת העור העליונה ולהבדיל מטיפולים אחרים, היא מתאימה גם לבעלי עור כהה. הטכנולוגיה הזו אינה מתאימה לבעלי קוצב לב, לבעלי צלקות קשות ולבעלי שתלים מפלטינה.

גם אם אתם מתכוונים לעבור טיפול באמצעות מכשירים או קרמים וגם אם לא, יש דבר אחד שאף פעם לא מזיק ומומלץ מאוד לבצע בכל בוקר אחרי צחצוח השיניים: התעמלות לעור הפנים. למעשה, כדאי לכם להקפיד על התעמלות יום-יומית על מנת לסייע בהמרצת הדם ולעודד את התאים לייצר קולגן.
 

שלושה תרגילי התעמלות מומלצים למיצוק עור הפנים:

  1. להניח את הידיים על הלחיים ולמתוח אותן כלפי מעלה.
  2. להניח אצבע אחת מתחת לגבה ואצבע שנייה מתחת לעין ולמתוח את הידיים החוצה.
  3. להניח את שורש כפות הידיים על אמצע המצח ולמתוח אותן לצדדים.

יש לחזור על כל תרגיל שלוש פעמים.

 

טכניקות למיצוק עור הגוף

פגיעה במיצוק עור הגוף באה לידי ביטוי בצלוליט, בעודפי עור ובמצבורי שומן ממוקדים. הדרכים למיצוק העור הן מגוונות. אחת מהן היא דיאטה מאוזנת ומבוקרת התורמת לצמצום ההיקפים ולהשגת מראה טבעי וצעיר יותר, אך היא איננה פותרת את הבעיה לחלוטין. רצוי לשלב את הדיאטה יחד עם פעילות גופנית לחיזוק שרירי הבטן והגב. גם בתחום מיצוק עור הגוף יש תכשירים ייעודיים שמטרתם לפתור את רפיון העור, והם מכילים חומרים פעילים כמו רטינול, קפאין וחומצת פירות.

מי שמעוניין לקחת את הטיפול בעור הרפוי שלב אחד קדימה, יכול להשתמש במכשירי רטט שתורמים לחיטוב הגוף על ידי שיפור זרימת הדם והפעלת השרירים. בדומה למכשירי הרטט, ישנן גם מכשירי וואקום שמסלקים את הנוזלים מהשומן ומותחים את העור באמצעות עיסוי.
 

טיפולי מיצוק עור במרפאה של ד”ר בר

הטכניקה המובילה והמתקדמת שאנו משתמשים בה במרפאה היא טיפולי לייזר, שמטרתם להצעיר ולמצק את העור בגוף ובפנים.

הטיפול באמצעות פילינג לייזר מיועד לפנים ולצוואר ומאפשר לחדש את העור לגמרי מבלי לפגוע בגוון העור הטבעי, על ידי הגברת ייצור האלסטין והקולגן. מדובר בטיפול פילינג עמוק המסיר את כתמי הגיל והקמטוטים, מתקן את מרקם העור באופן דרמטי ומשפר את הטונוס בעור הרפוי. הטיפול אינו מצריך הרדמה כלשהי ואורך כ-40 דקות, אחריו יש לנוח כארבעה ימים ולמרוח על העור הרבה ואזלין.

עבור מי שמעוניין להעלים את כתמי השמש והפיגמנטציה, פותחה שיטת הפוטורג’וביינשן  שמודדת באמצעות סורק אופטי את צבע העור המדויק וכך קובעת את עוצמת הטיפול האופטימלית לכל מטופל. הטיפול אורך דקות ספורות, הוא אינו מתבצע בהרדמה ואינו מצריך זמן החלמה מיוחד. לרוב יש צורך בשלושה טיפולים לכל היותר, כדי לקבל עור בוהק בגוון אחיד וללא כתמים. במהלך השבועיים שלאחר הטיפול אין להיחשף לשמש ללא מקדם הגנה.

טיפולי הלייזר הפרקציונלי מיועדים לטיפול בעור הפנים והגוף כאחד. הם מבוצעים באמצעות מכשיר PALOMAR  המתקדם בעולם והם מחזירים לעור את המרקם המקורי שלו ומעניקים לו מראה קורן וצעיר יותר. הטיפול מתאים למי שמעוניין להבהיר כתמי פיגמנטציה, להחליק צלקות, להקטין נקבוביות מורחבות ולהעלים קמטוטים, על ידי האצת שכבות העור העמוקות בעיקר במקומות כמו המחשוף, הזרועות, הבטן וגם הפנים.  גם טיפול הלייזר הפרקציונלי מבוצע ללא הרדמה ואחריו יש להימנע מחשיפה לשמש במשך שלושה שבועות.

 

לסיכום, לעורנו יש כמה תפקידים חיוניים, בהם ויסות טמפרטורת הגוף ולחץ הדם, אחריות על תחושת כאב וייצור חומרים חיוניים לגוף. בנוסף, העור משמש כחלון הראווה שלנו, והאופן שבו הוא נראה משפיע על האופן שבו אנחנו נתפסים בעיני אחרים, ויותר מכך – על האופן שבו אנחנו תופסים את עצמנו. לכן, מומלץ לשמור על בריאות העור בכל גיל.

 

Go Top