×

כל הדרכים להעלמת קמטים במצח

אזור המצח הוא אחד האזורים הראשונים בגופנו שבו ניכרים סימני הזמן. קמטי הבעה, או בעגה הרפואית “קמטים דינמיים”, מתחילים להופיע בחלק מהמקרים כבר בסוף שנות ה-30 לחיינו, לרוב תחילה באזור המצח. במקרים מסוימים מתחילים להופיע קמטי הבעה במצח אף בגילים צעירים יותר.

מדוע מופיעים קמטים במצח?

אזור המצח מאופיין ברגישות גבוהה לקמטי הבעה בעקבות שימוש בשרירי המצח (פרונטליס) והגבות (פרוצרוס) וקימוט המצח באופן בלתי רצוני. עם השנים, נשחק העור שבאזור המצח ומאבד מגמישותו ונוצרים בו קמטים וקמטוטים שמעמיקים ככל שהשנים חולפות. חשיפה מרובה לשמש, עישון וגורמים אחרים הקשורים לסגנון החיים תורמים להזדקנות מואצת של העור ולהופעת קמטים מרובים. התוצאה היא מראה מבוגר, עייף ולעתים אף זעוף.

 

אז מה ניתן לעשות כדי לטפל בהופעת קמטים במצח? קיימות מספר אפשרויות:

החלקת קמטים במצח באמצעות בוטוקס

השימוש בבוטוקס הוא אחת השיטות הנפוצות והיעילות ביותר להעלמת קמטים, בייחוד באזור המצח. הטיפול מתבצע באמצעות הזרקה של חומר הקרוי “בוטולוניום טוקסין” (או “בוטוקס” בשמו המסחרי) לקמטים שבאזור המצח. למרות כי מדובר ברעלן המופק מחיידק, כאשר הוא מדולל מאוד ומוזרק במינונים זעירים לשרירי הפנים, הוא האמצעי הטוב ביותר כיום להחלקת קמטים במצח, בין הגבות ובזוויות העיניים. הבוטוקס מרפה את שרירי המצח ואת השרירי שבין הגבות ומחליק משמעותית את קמטי ההבעה והגיל במצח ובמקרים רבים אף מוחק אותם לחלוטין.

הטיפול בבוטוקס להחלקת קמטים מותאם באופן פרטני עבור כל מטופל בהתאם לחומרת הקמטים, מיקומם וטונוס השרירים באזור המצח. תוצאות הטיפול משמעותיות כבר החל מהטיפול הראשון ומסיעות גם במניעת התקמטות העור בעתיד.

 

יתרונות הטיפול בבוטוקס להחלקת קמטים

מעבר ליתרונות שצוינו לעיל, לטיפול בבוטוקס יש אפקט מניעתי, מאחר שהוא מטפל בסיבות שהביאו להיווצרות הקמט (התכווצות שריר הפרונטליס). הטיפול בבוטוקס הוא בטוח ויש בו סיכון זניח לסיבוכים, הוא מתבצע ללא הרדמה, אינו כואב ומשכו קצר. ניתן לצפות לשיפור במראה הקמטים כבר לאחר מספר ימים ולהיעלמותם הכמעט מוחלטת כעבור כשבועיים. ניתן לבצע את הטיפול באופן חד פעמי אם מעוניינים במראה חלק וצעיר לקראת אירוע למשל, או באופן חוזר (בין פעמיים לארבע פעמים בשנה) על מנת לשמר את התוצאות לאורך זמן.

 

טיפול בקמטים באמצעות חומצה היאלורונית

אפשרות נוספת לטיפול בקמטים במצח היא שימוש בחומצה היאלורונית, שהיא למעשה מולקולה של רב-סוכר המשולב בה מרכיב חלבוני והיא אחראית על הקניית נפח ולחות לעור. הטיפול מתבצע באמצעות הזרקה למקום הקמט והתוצאה היא חידוש מחסני האלסטין והקולגן הטבעיים בעור ויצירה של חומר מילוי טבעי על ידי הגוף עצמו.

הטיפול מתבצע כאמור בהזרקה והוא אינו כואב. במידת הצורך, ניתן להשתמש במשחה מאלחשת לפני הטיפול.

 

לייזר פרקציונלי

לייזר פרקציונלי הוא טיפול חדשני שמסייע להחלקה, ריענון והשבת מרקם עור רענן, אך גם משמש להצרת נקבוביות, החלקת צלקות (בעיקר צלקות אקנה) והבהרת כתמי פיגמנטציה. הטיפול מגרה את שכבות העור העמוקות (דרמיס) להאיץ את תהליך החלפת תאי עור ישנים ופגועים בתאים חדשים ויוצר תהליך מזורז של הצערת העור. טיפול בלייזר פרקציונלי מתאים לכל גווני העור ולכל סוגי העור וכמובן מתאים גם לטיפול בקמטים באזור המצח.

 

קרם אנטי אייג’ינג

גם השימוש בקרם אנטי אייג’ינג איכותי יכול לסייע בהפחתת קמטים וקמטוטים באזור המצח, כחלק מטיפול בעור הפנים כולו. קרם אנטי אייג’ינג מעניק לעורך לחות, הדרושה לו ככל שהשנים עוברות, וגם מכיל חומרים פעילים המסייעים להחלקת העור והקניית מראה צעיר ורענן יותר.

בעת בחירת הקרם המתאים לך, חשוב לוודא כי הקרם מכיל חומרי הגנה מפני קרינת השמש וחומרים התומכים בתהליכים של פיסול, מיצוק העור והעלמת כתמי גיל – כמו  חומצה היאלורונית, ויטמין C, חומצה אלפא ליפואית, פפטידים ונוירופפטידים ועוד.

 

לסיכום, זכרו כי יש מה לעשות עם קמטים וקמטוטים באזור המצח ובהחלט ניתן להתגבר על סימני הזמן באמצעים ידידותיים ובלתי פולשניים.

 

 

 

Go Top