×

הזרקות לפנים: כל השיטות וחומרי המילוי לפנים

ככל שעורנו מתבגר, הוא נהיה פגיע ועדין. שנים של חשיפה לשמש, לרוח וליובש, בשילוב עם התנועה הטבעית של השרירים (כמו בזמן לעיסה, דיבור, צחוק או כעס) משפיעים על התפרקות רקמות העור, וגורמות להיווצרותם של  קמטים, קפלים ומראה עור שקוע ורופס.

אם בעבר היה צורך בהתערבות כירורגית על מנת לקבל מראה פנים צעיר ומתוח, כיום קיימים מגוון רחב של חומרי מילוי, שאותם ניתן להזריק אל תוך הפנים לקבלת מראה חלק ורענן, כל זה ללא הסיכונים, הכאבים או זמן ההתאוששות של ניתוח. ההליך מתבצע על ידי רופא מומחה ובסביבה רפואית סטרילית. לכל אחד מהחומרים יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר.

הזרקות לפנים - חומרי מילוי

חומרי מילוי מומלצים להזרקות לפנים

חומצה היאלורונית (Hyaluronic Acid)

חומצה היאלורונית מצויה בגוף באופן טבעי, ואחד מתפקידיה הוא שמירה על נפח ולחות העור. החומצה מוזרקת מתחת לקפלים בפנים או בשפתיים.

התוצאות מחזיקות מעמד בין מספר חודשים לשנתיים, ומחקרים אחרונים מראים כי הזרקות חוזרות ונשנות מעודדות את יצירת הקולגן הטבעי של הגוף, תהליך טבעי המסייע בהפחתה של מספר הקמטים.

תופעות לוואי הן נדירות, אך יכולות לכלול אדמומיות, נפיחות ושטפי דם באזור ההזרקה. לעיתים המילוי יראה באופן זמני כגבשושיות קטנטנות מתחת לעור. שימוש בחומצה היאלורונית אינה מומלצת לנשים בהריון או לנשים מניקות.

מילוי קמטים בעזרת קולגן

הקולגן מצוי בעור שלנו ומשמש כשכבת תמיכה, המאפשרת את צמיחת התאים וכלי הדם. עם הגיל שכבת ההגנה נחלשת והעור מאבד מגמישותו.

בעבר היה שימוש בקולגן ממקור חי (בעיקר פרות) למילוי קמטים. התקבלו תוצאות סופיות מוצלחות, אך קצרות טווח. כיום, צורות העיבוד החדשניות של הקולגן, והשימוש בתכשירים מקולגן סינתטי, הפחיתו בצורה משמעותית את תופעות הלוואי ואת הסיכונים. מתקבל מראה עור חלק וטבעי, אשר טיפוחו דורש 2-4 הזרקות קולגן בשנה.

תופעות לוואי כוללות תגובות אלרגיות, אדמומיות ושטפי דם באזור ההזרקה.

להצעיר את העור בעזרת טסיות דם

שם החיבה של הליך זה הוא “הרמת פנים של ערפדים”. בהליך צנטריפוגלי תאי הדם של הלקוח מופרדים מהפלסמה והטסיות. במטרה לעודד צמיחה תאית מחודשת טסיות הדם מוזרקות אל הנקודות הבעייתיות בעור ומעוררת את פעילות הקולגן. מתקבל מרקם עור חלק ומוצק, גוון זוהר, הבהרה של העיגולים השחורים מתחת לעיניים והפחתה בצלקות. מכיוון שיש שימוש בפלסמה של הלקוח, תהליך זה הוא כמעט נטול סיבוכים. תופעות הלוואי כוללות אדמומיות, שטפי דם ונפיחות באזור ההזרקה, הנמשכים מספר ימים. התוצאות מחזיקות 12-18 חודשים ואף יותר.

טיפול זה אינו מומלץ עבור אנשים עם מחלות אוטו-אימוניות, אנשים המקבלים טיפול נוגד קרישה או אשר חלו בעבר בסרטן.

 

השתלת שומן עצמי (הזרקת שומן)

הזרקת שומן הנה למעשה העברת רקמות שומן מאיבר אחד למשנהו. באופן הדומה לשאיבת שומן, יש איסוף של שומן דרך חתכים קטנטנים בירכיים, בטן וישבן. כמויות מזעריות של שומן מוזרקות לפנים, בעיקר לאזור הלחיים, במטרה להעניק לעור מראה מעוצב יותר. תאי השומן מקנים לעור נפח ומשפרים את מראהו. הליך זה הוא הליך קבוע, ותוצאותיו נשמרים לנצח. לעיתים יש צורך במספר חזרות על התהליך על מנת לקבל את תוצאה סופית אופטימלית.

בגלל האופי הטראומטי של התהליך, הזרקת שומן מומלצת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) רק במסגרת פרוצדורה ניתוחית כוללת של מתיחת פנים.

בוטוקס

רעלן הבוטליניום מוחדר לעור במנות מזעריות וחוסם את שחרור הכימיקל אטציל-כולין, הגורם להתכווצות השרירים. מניעת יכולת השרירים להתכווץ גורם למראה רפוי, ותוך ימים בודדים הקמטים והקפלים מיושרים עד להיעלמותם.

תופעות לוואי של טיפול בבוטוקס כוללים חולשה, טשטוש ראייה, כאב ראש, ראייה כפולה, נפיחות בעפעפיים, סחרור, גרד, פריחה, קשיי נשימה. במקרה של קשיי נשימה או תושת עילפון יש לפנות לקבל סיוע רפואי בהקדם.

אין לקבל זריקת בוטוקס במקרה של אלרגיה לאחד המרכיבים, או דלקת עורית במקום ההזרקה. יש ליידע את הרופא מראש אודות רקע של מחלות שרירים או מחלות עצב. אין ליטול תרופה ללא אישור מפורשת מרופא אודות התאמתה לטיפול בבוטוקס.

למידע נוסף על טיפולי בוטוקס במרפאתנו>>

 

Go Top