×

עיגולים שחורים מתחת לעיניים – כל מה שצריך לדעת

עיגולים שחורים מתחת לעיניים הוא מצב נפוץ בקרב נשים וגברים, והוא מתאפיין בהצללה של האזור שמתחת לשתי העיניים. הופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים פוגעת במראה הכללי של הפנים, מוסיפה שנים לגיל הביולוגי ויוצרת רושם עייף.

 

הגורמים לעיגולים שחורים

עיגולים שחורים הם אחד מהסימנים הנפוצים להתבגרות עור הפנים. עם הגיל העור נעשה דקיק יותר והקולגן מתמעט, ובשל כך הנימים הכחולים-אדומים שמתחת לעיניים נראים בולטים יותר. אף על פי שעיגולים שחורים לרוב נתפסים כביטוי חיצוני של עייפות, לא תמיד יש קשר בין עיגולים כהים וחוסר שינה. להופעתם של עיגולים שחורים מתחת לעיניים יכולים להיות מספר גורמים בהם מתח נפשי, אלרגיה, חשיפה לשמש, מחלות עור כגון אקזמה, שפשוף העיניים, כתמי פיגמנטציה וגורמים תורשתיים.

ברוב המקרים עיגולים שחורים מתחת לעיניים אינם מצביעים על בעיה רפואית, אבל כדי לטפל בהם יש להתייעץ עם רופא מומחה כדי לזהות את מקור הבעיה ולהציע טיפול מתאים.

טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים

איפור: את העיגולים השחורים ניתן להסתיר באופן זמני באמצעות מריחת קונסילר על האזורים הכהים. רוב תכשירי האיפור גם מכילים מסנני קרינה ויכולים להגן על העור העדין מפני נזקי השמש. מומחים לאיפור ממליצים לבחור בקונסילר בגוון בהיר יותר מצבע העור הטבעי ולהימנע מלמרוח משכבות עבות של איפור באזור הזה.

קרמים לעיניים: קרם עיניים הוא תכשיר קוסמטי פופולרי, אבל האם הוא באמת יכול לטפל בעיגולים שחורים? קשה לענות על השאלה הזאת מכיוון שקרמים עשויים להשפיע בצורה שונה בהתאם לסוג העור. כדי לטשטש את העיגולים השחורים מתחת לעיניים מומלץ להשתמש בקרמים המכילים חומרים ממריצים כמו קפאין, מנטול ודומיהם המסייעים בכיווץ כלי הדם הדקיקים שמתחת לעיניים.

שינויים באורח החיים: הביטוי “שנת יופי” מבוסס על ההנחה שעיניים יפות ונטולות עיגולים שחורים דורשות שינה מספיקה. בנוסף לשיפור כמות ואיכות השינה גם תזונה בריאה ומאוזנת, שתיית מים, צמצום צריכת האלכוהול והחשיפה לשמש והפחתת הלחץ יתרמו גם להפחתת העיגולים השחורים והנפיחות מתחת לעיניים.

טיפולי לייזר: זהו טיפול בטיחותי ולא פולשני המשמש להבהרת העור, להסתרת צלקות ולהחלקת קמטים, והוא גם יכול לשמש להעלמת הנימים הבולטים הנראים כמו עיגולים שחורים.

 

 

Go Top