×

כיצד לבחור בטיפול האסתטי המתאים לך ביותר?

לכל אחד יש משהו

לכל אחד מאתנו יש דברים קטנים או גדולים שמפריעים לנו במראה הניבט אלינו מן המראה.

עבור חלקנו מדובר יהיה בקמטים או סימני גיל ובחלקנו יהיו אלה תווי הפנים, מרקם העור, גונו, ושלל רב ונוסף של דברים שאיננו מרוצים מהם.

עם זאת, מאחר וגם מגוון הטיפולים האסתטיים המוצעים כיום גם הוא רחב מאי פעם, הרי שלעיתים איננו יודעים ממה להתחיל.

סובייקטיביות ההחלטה

בחלק מהמקרים דווקא הדבר המציק לנו ביותר אינו בולט לאחרים, ולעיתים דווקא דבר אחר בפנינו הנעלם מעינינו פוגם קשות בחזותנו.

קיימת ההטיה הניכרת בין תפיסתנו שלנו את פנינו לבין הדרך בה אחרים רואים אותנו .

הדרך בה אנו בוחנים את עצמנו מבחינה האסתטית היא מוטה מלכתחילה בגלל סיבות פסיכולוגיות רבות, זיכרונות ילדות, חוויות אישיות, ואפילו טרנדים ואופנה ואינה ניתנת לתיקון ללא עזרה ממתבונן חיצוני.

חשיבות הייעוץ המקצועי

בטרם אנו מחליטים על הטיפול האסתטי לו אנו זקוקים יותר מכל, יש חשיבות רבה לפגישת הייעוץ עם הרופא, אשר מעבר ללקיחת ההיסטוריה הרפואית שלנו, הוא  גם אמון מתוקף ניסיון עבודתו וראייתו האסתטית להעניק המלצות לטיפול.
זה המקום לציין כי ברפואה האסתטית, כמובן שלאסתטיקה תפקיד מרכזי, אולם האסתטיקה חייבת להיות מבוססת על כלים רפואיים המעניקים גם התוצאות הבטוחות ביותר לצד מיעוט תופעות לוואי.

אסתטיקה היא רב ממדית

מאחר ואסתטיקה אינה קונקרטית כמתמטיקה, אלא מעורפלת ורב ממדית הרבה יותר, יש על הרופא להעניק מבט רחב על חזות הפנים ולבצע שקלול רחב של מאפיינים אישיים, חלקם מבוססים על הנתונים הטבעיים של המטופלים וחלקם שאובים מדימוים העצמי  וסגנונם האישי. וזאת לצד התחשבות במוסכמות אסתטיות אוניברסליות.

על טיפול אסתטי מוצלח להיות גם נעלם מן העין ונינוח מבלי למשוך אליו תשומת לב יתרה כלא היה מעולם.

קוים כלליים לטיפול

למשל, קמטים בפלג הפנים העליון, והנגרמים בגלל מימיקה אופיינית, עלולים לשוות לפנים מראה מיוסר או עצוב, עובדה העלולה להעיב על ארשת הפנים אפילו יותר מאשר קמטוטים על גבי הלחיים. טיפול הבחירה בקמטי הבעה אלה הוא באמצעות בוטוקס ואינו מתאים למילוי באמצעות חומצה היאלורונית. עובדה זו היא שהפכה את טיפולי הבוטוקס לפופולריים כל כך.

מאידך, שקעים עמוקים במרכז הלחיים הפוגמים ברפלקציית האור משטח הפנים פוגמים קשות בחן ולעתים דווקא מילוי הלחיים או תיקון השקעים במרכזן באמצעות חומצה היאלורונית מאיר הפנים באור חדש המקנה נעורים ורעננות למראה הפנים כולן.

סוגיה מרכזית נוספת בבחירת הטיפול המתאים לנו ביותר מבוססת  בין היתר גם על טקסטורת העור וצבעו. מרקם העור קובע בדרכים לא מודעות  את גילנו וגם מעניק רמזים משוערים לאחרים אודות בריאותנו, אורח חיינו ומידת הטיפוח האישית שלנו.

לעיתים רבות, דווקא הסרתם של כתמי גיל ופיגמנטציה מהפנים באמצעות טיפול אור מעניקה הארה מרהיבה לפנים כולן ומייתרת כל צורך בטיפול נוסף ולעיתים דווקא החלק מרקמו של העור באמצעות טיפולי לייזר עושה את ההבדל בין מראה מוזנח למטופח.

 

עם זאת, על מנת לקבל מושג כללי אודות הטיפול החיוני ביותר עבורכם שימו לב לכללים הבאים:

אם אתם מזהים קמטים חרוצים בין הגבות גם שאינכם זועפים  וקמטים בזויות העיניים גם כשאינכם מחייכים- הרי שטיפולי בוטוקס חיוניים לכם.

אם אתם בהירי עור ומוטרדים מכתמי שמש שהצטברו במהלך השנים בפניכם- טיפולי אור בטכניקת ה- I.P.L ככל הנראה ייטיבו מאוד עמכם.

באלה המזהים רפיון של תווי הפנים, סביר להניח כי יש צורך  בהזרקת חומצה היאלורונית לפסגות הלחיים, הסנטר או קו הלסת, על מנת להשיב מסגרת חדה ברורה לפנים כולן.

אם עיגולים שחורים סביב העיניים הם הדבר שמציק לכם יותר מכל הרי שלבוטוקס לא תהיה כל תועלת בנושא והטיפול המועדף היא מילוי הדרגתי ומבוקר של ארובות העיניים בחומצה היאלורונית המיועדת לטיפול זה.

ואם מרקם העור הוא בעייתכם הגדולה, ואתם סובלים מצלקות אקנה או עור מחוספס, גס ונקבוביות מורחבות הרי שטיפולי הלייזר הם הפתרון הקולע ביותר עבורכם.

 

לסיכום, לא כדאי להחליט לבד מה הטיפול החיוני לנו ביותר אלא לשתף בהתייעצות את הרופא בו בחרנו, ולזכור כי פגישת הייעוץ עמו היא חשובה מאין כמותה מאחר וחיונית להשגת תוצאות בטוחות ומירב התועלת מהטיפול המדויק ביותר עבורכם.

 

בברכה

ד״ר אודי בר

 

 

 

Go Top