×

10 שאלות שיש לשאול בטרם אתם שוקלים ביצוע טיפול אסתטי בפניכם

נושא טיפולי הרפואה האסטטית הפך לפופולארי ונגיש כבר כמעט לכולם. גיל הפונים יורד בהתמדה, טיפולי הבוטוקס הפכו לגימיק מסיבות ומילוי הקמטים והשפתיים כבר זועק מכל תכנית ריאליטי.

עם זאת, לטיפולי הרפואה האסטטית עלולים להתלוות גם אסונות אסתטיים כמו גם סיבוכים הנובעים מטיפולים רשלניים.

כדי שתדעו אם אתם באמת זקוקים לתיקון אסטטי בפניכם שאלו עצמכם השאלות הבאות :

1. הליפסטיק נוזל לך לקמטוטים מעל לשפה העליונה?

קמטוטים מעל לשפה העליונה, המופיעים במנוחה או בעת היגוי התנועה ״או״ אל מול המראה, ניתן למלא בטיפול קצר של חומצה היאלורונית מתאימה. לצורך תיקון הקמטוטים על השפה העליונה אין צורך לשנות את מבנה השפתיים או להגדילן- הטיפול מיועד רק למלא את קו מתאר השפה העליונה שהתקמט בגלל איבוד תכולת החומצה ההיאלורונית הטבעית שבו עם הגיל.

2. את הולכת ומתקשה לאפר את העפעף העליון בעיניים?

עם העלייה בגיל מתחילה צניחה קלה של זווית הגבות החיצונית והעפעף העליון צונח בעקבותיה, עובדה המקשה על האיפור בבוקר. אם את כבר חשה בכך יש לשקול טיפול בוטוקס באזור העיניים והגבות על מנת להשיב את קשת הגבות לגובהה המקורי.

3. קמה בבוקר עם קמטי זעף בין הגבות?

קמטי זעף בין הגבות הם קמטי הבעה, המופיעים בכל גיל בעת כעס או חשיפה לאור מסנוור. אבל, אם הקמט קיים כבר בעת הקימה בבוקר ולא רק לאחר יום ארוך ומרגיז בעבודה- הרי שהוא כבר מתחיל להיות חרוץ בעור- לצמיתות. על מנת למנוע המשך העמקתו ולאפשר הרפייתו המלאה מומלץ להתחיל ולבצע טיפול בוטוקס באזור שבין הגבות.

4. קמטי החיוך מגיעים עד לקו השיער שאת צוחקת?

קמטי החיוך למרות החינניות הרבה שלהם, הופכים עם הזמן לקמטים עמוקים החרוטים על הלחיים ובזויות העיניים שנותרים גם לאחר תום החיוך. קמטים אלה ניתנים למניעה מלאה רק מטופלים במועד באמצעות בוטוקס. טיפולי הבוטוקס מרפים את הקמטים הקיימים ומונעים המשך העמקתם.

5. לא מצליחה להסתיר עוד את העיגולים הכהים מתחת לעיניים?

עם העלייה בגיל וכתלות בנטייה גנטית, אזור ארובת העין מאבד מהשומן התת עורי האופייני לו. העור הופך דק יותר והעיניים נראות שקועות ועייפות. הכהות האופיינית נגרמת מהשתקפותם של כלי הדם מתחת לעור הדקיק. על מנת להחזיר את המראה הבהיר והמואר לארובות העיניים יש למלא השקעים שמתחת לעיניים באמצעות תכשירי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית המיועדים במיוחד לאזור עדין ורגיש זה.

6. בהירת עור ולא יוצאת עוד מהבית ללא שכבה עבה של מייקאפ וקונסילר כדי להסתיר הכתמים על הפנים?

בקרב בהירי עור חשיפה לשמש גורמת לנזקים ברמת הד.נ.א בשכבות העור העמוקות המתחילים להיראות לעין שנים רבות לאחר החשיפה לשמש. כך שעם העלייה בגיל צצים ועולים נזקים מהעבר. כתמי גיל ושמש ניתנים להסרה מלאה ללא פגיעה בשכבות העור הבריאות באמצעות טיפולים בהבזקי אור – I.P.L או בשמם הפופולארי – פוטורג׳וביניישין.

7. ניסית כבר כל פריימר או מסכה קוסמטית כדי לצמצם את הנקבוביות המורחבות ?

נקבוביות מורחבות הן תופעה הנלוות בדרך כלל לעור שמן בגיל הנעורים אולם לעיתים אינה חולפת ואפילו מחריפה עם העלייה בגיל. שימוש אינטנסיבי מידי בתכשירים המיועדים לכווץ הנקבוביות ושימוש בתכשירי קוסמטיקה אגרסיביים עלולים כולם להחריף התופעה הגורמת לתלות הולכת וגדלה בתכשירי איפור בסיס.

נקבוביות מורחבות ניתנות כיום לטיפול יעיל באמצעות טיפול בלייזר פרקציונלי המביא לכיווץ הנקבוביות באופן ניכר ולהחלקת מירקם העור באופן יסודי וקבוע.

8. מרגישה שרפיון העור בפנים כבר נראה בצילומים משפחתיים?

צילומים משפחתיים הם הזדמנות נפלאה לראות באמת מה מצב הפנים שלנו. צילומי סלפי מבוימים עלולים להטעות ובדרך כלל אין ללמוד מהם על מראה הפנים כפי שנשקף לאחרים. דווקא בצילומים לא צפויים ובחברת אנשים קל יותר לעיתים להיווכח במציאות כפי שהיא. אם את מזהה צניחה בקו הלסת בפנים שלך או רפיון בעור הצוואר תוכלי להפיק תועלת רבה ממילוי ושחזור קו הלסת והזרקת בוטוקס לצוואר על מנת לשחזר את קו הלסת שאבד.

9. מזהה קמטוטים על הלחיים וכתמי שמש רבים ?

על מנת לתקן קמטוטים שטחים וקמטים, נזקי שמש ועור מחוספס תוכלי להיעזר בטיפולי לייזר פרקציונלי וטיפולי I.P.L הנערכים במשולב ומבוצעים יחדיו. סדרת טיפולים משולבת שכזו מביאה להחלקה של קמטוטים לצד הבהרת העור והאחדת גונו לשנים.

10. סוחבת צלקות אקנה ישנות, קמטים וקמטוטים שנוספו בשנים האחרונות וכתמי שמש רבים?

צלקות אקנה, רפיון העור לצד כתמי גיל וקמטים מהווים אינדיקציה לביצוע טיפול פילינג חד פעמי באמצעות לייזר. טיפולי פילינג באמצעות לייזר הם קלים יחסית ומבוצעים ללא כל צורך בהרדמה כללית.

במהלך טיפול אחד מוסרות לצמיתות מרבית צלקות העור העמוקות, טקסטורת העור מוחלקת ומוצקותו עולה. במקביל גוון העור חוזר להיות אחיד וכל כתמי הגיל והשמש נעלמים. טיפול בפילינג לייזר מתאים גם לביצוע בעור הצוואר והמחשוף.

בברכה

ד״ר אודי בר

Go Top