×

רפיון קו הלסת – נתפס בעין העדשה ומזקין חזות הפנים

 

קו הלסת, הקו הנוצר באמצעות עצם הלסת התחתונה, המתחיל בין האוזניים ויוצר את הסנטר במרכז, הוא קו המתאר התחתון של הפנים.

עד לשלהי גילאי השלושים, אין להיווכח ברפיון עור באזור הלסת התחתונה, וניתן לזהות את מתאר עצם הלסת התחתונה בקלות רבה.

עם זאת, החל למן גילאי 40 ומעלה, הרפיון המתחולל בעור הפנים כולו מתחיל להיות ניכר בהדרגה בשיפולי הלחיים התחתונות וגולש לכיוון קו הלסת.

רפיון זה מזוהה לראשונה לעיתים דווקא בצילומים משפחתיים, או בצילומי קולנוע וטלוויזיה וזאת משום שבצילומים פרונטליים מבוימים ניתן להסתיר נוכחותו המוקדמת.

למן הרגע בו מזוהה התפוגגות קו המתאר החד והברור של מסגרת הפנים התחתונה, מתחילה להיווצר לפנים ארשת ונוכחות מבוגרת יותר והפנים מאבדות מהמראה הרענן והמהודק שלהן, האופייני כל כך לנעורים.

טיפולים אסתטיים המבוצעים בפלג הפנים העליון, לרבות טיפולי בוטוקס או אפילו מילוי קמטים במרכז הפנים לא יועילו בתיקון מראה הפנים הכללי הנותר נפול ומבוגר, אם לא תוקן רפיון קן הלסת.

מסגרת הפנים, היא הבבואה של פנינו הנראית למרחוק והיא הנתפסת על האחרים כחזות הכללית של פנינו.

למן הרגע בו מזוהה ״נזילות״ והתרופפות של קו המתאר התחתון של הפנים, נוצרת  החזות המבוגרת והאופיינית לגיל ואין ביכולת תיקונים אחרים בשאר חלקי הפנים לתקן המראה הכללי.

כיום ניתן להשיב בקלות רבה את נוכחותו ומראהו המהודק של קו הלסת ופעמים רבות גם לשפר את חזותו אל מול העבר, באמצעות עיצובו והדגשתו לכל אורכו, באמצעות טיפול קצר.

הטיפול כולל הזרקה  של חומצה היאלורונית המתאימה לכך, המאפשרת לפסל מחדש את מסגרת הפנים התחתונה ואוספת את צניחת הלחיים משני צדי הפנים וממשיכה אותן לכיוון הסנטר.

באמצעות שיחזור קו הלסת ניתן גם להבליט את הסנטר ולהשיב לפנים מבנה קלאסי יותר, לעיתים אפילו כזה המביס את חן העבר.

 

בברכה

ד״ר אודי בר

Go Top