×

רפואה אסתטית לא צריכה להיות פתטית!

עד לשנת 1998 עיקר הטיפולים להצערת חזות הפנים התבססו על ניתוחי מתיחות פנים בלבד. מדובר היה בניתוחים ממושכים אשר תוצאותיהן לרוב נראו למרחוק כ”עשויות” והביאו לשינוי קיצוני בחזות הפנים-עובדה שהתקבלה אז בסלחנות, פשוט כי לא היה ממש משהו אחר..

ב-1998  פותח לראשונה חומר למילוי קמטים ושפתיים הבטוח לשימוש והמעניק תוצאות אסטטיות טובות לאורך זמן. עד אז היו קיימים רק הסיליקון והקולגן עתירי הסיבוכים ותופעות הלוואי.

ב- 1999  החלו לראשונה להופיע דיווחים בספרות הרפואית המקצועית אודות היכולת המבטיחה של רעלן הבוטוליניום (בוטוקס) להרפות קמטים דינאמיים (קמטי הבעה) כמו למשל: קמטי הזעף בין הגבות או קמטי החיוך בזויות העיניים.

ב- 2001 אושר בצעד דרמטי השימוש ב”בוטוקס” על ידי ה-FDA האמריקאי להרפיית קמטי הזעף בין העיניים ובהמשך באותה השנה גם נתקבל אישור ה-FDA לחומר מילוי הקמטים הראשון.

שני אישורי FDA אלה היו בעלי השלכה מכרעת על התפתחותו העצומה והמטאורית של תחום רפואה חדש – הרפואה האסטטית.
לראשונה היה זה קל ויעיל להעלים בבטחה ובנינוחות את סימן ההזדקנות המרכזי –  הקמטים.

מאז ועד היום מקצוע הרפואה האסתטית עבר כברת דרך ארוכה.
כברת דרך ארוכה ומבורכת מבחינה מדעית, טכנולוגית, אסתטית וכן מבחינת מודעות הציבור ויכולת הציבור להבחין בין חומרי המילוי והפרוצדורות  השונות.
אולם, במקביל חל גם פיחות קשה ברמה האסתטית של הטיפולים.
תיקון קמטים אינו דומה לסתימת חורים בשניים, או גם אינו דומה לגיבוס רגל שבורה.

רפואה אסתטית היא מקצוע בו על הרופא להיות מסוגל להביט בקמט, או בלחי שקועה, או שפתיים מחורצות- אולם במקביל גם לראות את כל הפנים כמקשה אחת.

תהליך תיקון סימני הגיל ברפואה האסתטית המתבצע על בוריו דומה לציור דיוקן בצבעי שמן- לרגעים הצייר שקוע במשיחות מכחול מרוכזות באחת מזוויות העיניים או הלחיים , אולם מדי עת עליו להתרחק מן הבד ולראות את התמונה הכוללת.
יכולת זו לתקן את הפרטים הקטנים היוצרים את אפקט הגיל והבלאי בפנינו וזאת מבלי לפגום בחזות הפנים הכללית היא זו השומרת על הטבעיות וההרמוניה והופכת את הפנים ליצירה מורכבת ויפה.

בזכות טיפולי הרפואה האסתטית נשים וגברים ברחבי העולם ובארץ נראים היום טוב מבעבר, ומגמה זו נמשכת ללא כל סימני האטה.
עם זאת כבר מתחילה להיות הפרדה ניכרת לעין וברורה בין נשים וגברים הנראים נאים ואסתטיים לבין אסונות מהלכים של פנים אשר כל חזותן זועקת- “עשיתי בוטוקס” או “עשיתי לחיים” וכיוצ’ב.

ובכן יקירי, טיפולי בוטוקס וגם מילוי קמטים ושפתיים אינם אמורים להיות ניכרים וברורים לעין.

למן הרגע בו ניכר בפניך כי עברת פרוצדורה כלשהי – פנייך מאבדות מהטבעיות שלהן ובכך אובדת המיניות והכנות הטמונה בפנים טבעיים וצעירים.

מחקרים הראו מזה כבר כי אמנם פנים יפים מזוהים כבר על ידי תינוקות בני שנתיים, אולם מחקרים גם הדגימו כי פנים הנראים “מתוקנים” או “לא טבעיים” מהווים גורם מרתיע בכל הקשור למשיכה בין המינים וגם אינם מקובלים עוד בתעשיית הבידור והקולנוע.

רפואה אסתטית ממש כשמה – תפקידה הוא להשיב יופי רוך ונעורים לפנים שמהווים את כלי התקשורת המרכזי שלנו עם סביבתנו.
בברכה
דר’ אודי בר

Go Top