×

רסטילן ויטל בשילוב לייזר פרקציונלי- הטיפול המקיף והמלא ביותר לתהליכי הזדקנות עמוקים בעור

מבין הטיפולים המוצעים ברפואה האסטטית הנוגעים לתיקון סימני גיל בעור הפנים ובגוף, הרי שלחלקם השפעה זמנית וחיצונית בלבד על העור, בעוד שלחלקם האחר תוצאות ארוכות טווח המשנות באופן מהותי את עצם תהליך הזקנות העור על כל שכבותיו.

למשל, טיפולי הבוטוקס או הזרקת חומרי מילוי שונים מביאים אמנם להעלמותם המיידית של הקמטים ולעיתים רבות אין מנוס מביצועם, אולם הם אינם משנים את רקמת העור העמוקה ואינם יוצרים שרשרת תהליכים ביוכימיים בעור המשנים את קצב ואופי הזדקנותו.

מאידך, לחלק אחר מהטיפולים האסטטיים הקיימים כבר כיום נתגלה בשנים האחרונות תפקיד בלעדי ומכריע על עצם תהליך הזדקנות העור על כל שכבותיו.

על מנת להכריז כי טיפול מסוים אכן מביא להצערתה של רקמת העור יש להוכיח זאת בבדיקות מעבדה ובבדיקות היסטולוגיות (תבחיני רקמה) המסוגלות להתחקות אחר תהליכים ביוכימיים מרחיקי לכת ברקמה המתחוללים בעקבות הטיפול וגורמים מעל לכל ספק “שינויים מובהקים ואמיתיים בתהליך וקצב ההזדקנות הטבעיים של העור”.

מבין כל חומרי המילוי הקיימים כיום, אחד בלבד נתגלה והוכח כיוצר שרשרת תהליכים ביוכימיים וארוכי טווח המביאים במהלך החודשים שלאחר הטיפול להצערתו הניכרת של העור כפי שנראית בבירור לעין וניתנת גם להוכחה והדגמה באמצעות תבחיני מעבדה – חומר זה הוא “רסטילן ויטל”.

חומר מילוי זה שהושק לראשונה ב- 2005 שווק בראשית דרכו כמלחח בלבד המביא לעליית תכולת המים ברקמה אליה הוזרק. אולם במהלך השנים שלאחר מכן נתגלו אט אט השפעותיו הממושכות ומרחיקות הלכת על חזותו החיצונית של העור שנמשכות זמן רב מהמקובל לחומרי המילוי האחרים וכן השפעתו על קצב הזדקנות העור ועל תהליכים ביוכימיים עמוקים בעור האופיינים לגיל ומשפיעים גם על גוון העור וגמישותו.

כיום השימוש ב”רסטילן וויטל” שהוא אחד מכלי עבודתי המרכזיים במרפאה מאז השקתו, נחשב בקרב אנשי המקצוע בעולם כחומר המילוי הנותן המענה המקיף ביותר לכל שרשרת התהליכים האופיינים להזדקנות העור כגון הידלדלות תכולת החומצה ההיאלרונית שבו, לצד האטה בקצב התחדשותו, הגוון האופייני, והירידה באיכות ובכמות סיבי הקולגן והאלסטין המתחוללת עם הגיל.

בשנים האחרונות, עם שילוב טיפולי לייזר מתקדמים כחלק מטיפולי המרפאה המקובלים, נתגלתה גם השפעתו הייחודית של טיפול בליזר הפרקציונלי, המשפיע באופן נקודתי ומיקרוסקופי על שכבות העור העמוקות- הדרמיס- ומשרה בהן תהליכי התחדשות מרחיקי לכת לצד עלייה מובהקת ביצור רקמת החיבור האלסטית- הקולגן ואלסטין.

כרופא העוסק באופן הנרחב והוותיק ביותר בישראל בשילוב טיפולי הזרקת “רסטילן וויטל” לצד ביצוע טיפולי לייזר פרקציונלי, נוכחתי לגלות שוב ושוב כי שילוב הטיפולים אכן מוביל להצערה ושינויים מרחיקי לכת בעור המטופל באופן שבעבר נדמה היה דמיוני בלבד.

לשמחתי כיום שילוב טכניקות זה הפך למקובל והמבטיח ביותר ומוצג שוב ושוב לאחרונה בכל הכנסים הבינלאומיים העוסקים בעיכוב תהליכי ההזדקנות – כפיתרון הבטוח הקל והמקיף ביותר להזדקנות העור.

כחלוץ בשילוב השימוש ברסטילן ויטל ולייזר פרקציונלי בישראל, הרשו לי לי רק לספר לכם בגאווה כי אכן לשילוב ההזרקה הטיפתית של רסטילן ויטל יחד עם טיפולי לייזר פרקציונלי שמורה כיום ההשפעה מרחיקת הלכת ביותר על כל תהליך הזדקנות העור והניתנת ליישום קל ובטוח על עור הפנים והצוואר, על גבי עור המחשוף וכמובן גם על גב כפות הידיים וחלקי עור נוספים.

כל אחד מן הטיפולים הללו אינו כרוך במשך החלמה ומאפשר בד’כ לשוב לשגרת החיים הרגילה מייד לאחריו.

עם זאת, גם בשבועות הראשונים לאחר טיפולי הלייזר הפרקציונלי וגם בימים הראשונים שלאחר הזרקת רסטילן ויטל יש להימנע מחשיפה לשמש ללא מקדם הגנה ויש לדעת כי לקבלת תוצאות ארוכות טווח המשנות באופן ניכר את תהליך וקצב הזדקנות העור יש צורך בביצוע מספר טיפולים ( 3 בד’כ ) עם שמירה על הפוגות בנות חודש בין הטיפולים.

לסיכום, קלות הפרוצדורה וההתאוששות המהירה מן הטיפול המשולב בלייזר פרקציונלי ורסטילן וויטל, לצד התוצאות האסטטיות הממושכות ויוצאות הדופן המתקבלות לאחריו, מסבירים בנקל כיצד הפך שילוב הטכניקות הללו יחדיו לטיפול המתקדם המבטיח והפופולארי מכולם כיום.

בברכה
דר’ אודי בר

Go Top