×

עשר מגמות היופי המרכזיות -2015

בכל אופנה נקל לזהות את ניצני האופנה הבאה.

למן הרגע בו מראה אופנתי מסוים הופך לנפוץ ופופולארי עד שנגיש לכולם, אפשר כבר להתחיל את הספירה לאחור ולחשב את קיצו.

בדרך זו מגמות אסטטיות שהקצינו והפכו להמוניות, נמוגות לחלוטין ובמקומן מגיחים אידאלים חדשים של יופי, אשר גם אם לכאורה מוכרים לנו מהעבר תמיד שבים עם קריצה וחידוש.

בתחומי היופי האנושי, מידות גוף ואפילו גודל השדיים הרי ששנת 2015 הולכת לקבע ולעגן מגמות חדשות ואידיאלים אסטטים חדשים. עם דגש על מראה “טבעי” ומתוחכם יותר.

להלן עשר מגמות אסטטיות שתהפוכנה לנחשק החדש ולמראה הנכון לשנה הקרובה:

1. מידות גוף ומשקל.

אמנם מזה כבר ניצפית עליה ניכרת ביצוגן של נשים שמנות באופנה ובתקשורת העולמית, אולם עדין בד’כ מדובר בפרופורציות גוף מיוחדות ויוצאות דופן: כמו למשל חמוקיים ענקיים ומותני צרעה, או עכוזים מפוארים בסיומו של גו צר וזקוף. לנשים “רגילות” עם עודף משקל טרם שמור מקום וייצוג של ממש, ככל הנראה מאחר ומראה זה הוא כאמור רגיל ונורמלי ובכך אין בהצגתו לשמש כמודל השראה או כל חידוש ויזואלי לעין.

2. גודל החזה.

מגמה שהחלה כבר בשלהי 2013, העמיקה השנה והופכת להיות הבון טון של שנת 2015 היא חזרתו המפוארת של – החזה הקטן. הגדלות החזה בארץ ובעולם הפכו לנפוצות וקיצוניות במימדיהן עד כדי כך כי מראה “כוכבת הפורנו” ומחשופי “הקופץ לי” הפכו למוקצים ממש בעולם האופנה ומזוהים כבר בעיקר עם מעמדות סוציואקונומיים נמוכים.

3. שיזוף-אאוט.

הבנתנו המעמיקה אודות נזקי קרינת השמש חלחלה עמוק כל כך בתודעה הציבורית עד כי מראה של שיזוף אמיתי כמעט מיד מעלה אסוציאציה לקמטים וסרטן.

גם מראה ה”שיזוף המלאכותי” המושג באמצעות התזה במכון או על ידי תכשירים קוסמטיים ביתיים, הפכו לנפוצים זולים ונגישים לכולם עד כי איבדו מסוד קיסמם ויוקרתם.

כך שכעת דווקא העור הבהיר ונטול הכתמים הוא האידאל הנכסף –שהדרך להשגתו המהירה והכמעט מיידית מתאפשרת לראשונה בזכות טיפולי הפוטורג’ובינשיין המבוססים על טכנולוגיות אור חדישות.

חברות הקוסמטיקה העולמיות כבר השנה מיהרו ויצאו כל אחת בתורה עם סדרת מוצרים המיועדים להבהרתו של העור לצד צבעי איפור חדשים המיישרים קו עם המגמה ומכילים מסנני קרינה גבוהים מאי פעם וכן שלל פיגמנטים בהירים וזוהרים המגבירים את שקיפותו של העור וצחותו.

4. עצמות לחיים-דיוק מחודש.

מבנה הפנים, המבוסס בחלקו הגדול על קוטר ומבנה הלחיים עבר במהלך השנים האחרונות שינויים מרחיקים לכת היוצרים סטנדרט חדש של יופי אנושי.

עצמות הלחיים, קוטרן וגובהן שימשו מאז ומתמיד כתנאי לכוכבות או פוטוגניות טובה, אולם מאז עידן הסלפי והיכולת הטכנית המתקדמת של הרפואה האסטטית לעצב הלחיים ולהגדילן, הן הופכות לזירה המרכזית כיום בה מתחרים יצרני חומרי המילוי בעולם על הדרכים להדגישן.

תחרות זו הביא עימה להתקדמות טכנולוגית וניסיון רפואי מצטבר שאינו מותיר עוד מקום כיום ללחיים המלאות והעגולות המנפחות את הפנים כפי שהיה מקובל עד לאחרונה – אלא הגישה החדישה מבוססת על הזרקה טיפתית של חומצה היאלרונית המביאה באמצעות בנייה מדויקת ומדורגת של פסגות הלחיים היוצרות אשליה של עצמות לחיים טבעיות למראה לחלוטין תחת כל סוגי התאורה – למרות קוטרן החדשני והמפואר.

5. עור בריא ללא טיוח.

המהפכה שחוללו טיפולי הלייזר הפרקציונלי במרקם עור הפנים הביאו לשינויים מרחיקי לכת ביכולתנו לתקן צלקות אקנה, להעלים קמטוטים, לכווץ נקבוביות פעורות ולשפר את טקסטורת העור למימדים שטרם היכרנו מן העבר. שינויים אלה במרקם העור מאלצים את יצרני הקוסמטיקה לייצר תכשירי איפור בסיס לפנים (מייק-אפ ופודרות) המבוססים כולם על שקיפות מלאה המאפשרת לעור הבריא והממורק להבליח מתוכן.

כך שאין עוד לגיטימציה לפנים מטויחות בכבדות על די תכשירי איפור אטומים- מה גם שאין ביכולתם להסתיר צלקות באמת, ובדרך כלל דווקא מדגישים קמטים וקמטוטים.

6. צבע השיער ובריאותו.

בתחום טיפוח השיער ובריאותו ניתן לזהות בשנים האחרונות התקדמות רבה המבוססת על הישגים טכנולוגיות לצד שילובם ההולך וגדל של שמנים ומיצויים ממקור צמחי.

גילוי סגולותיהם הקוסמטיות של שמני מרפא ומאכל וותיקים, כמו למשל שמן הארגן ונוספים אחרים שחלחלו לתחום הקוסמטיקה העולמי, הביאו לפריצת דרך של ממש בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיער וטיפוחו. שילוב זה של מולוקלות חדשניות לצד גילוי כוחו של הטבע, אכן הביאו לשיפור ניכר ביכולת לשקם את גוף השיערה ולעכב נשירת שיער במנגנונים שונים.

השיפור באיכות השיער ומרקמו מביא בעקבותיו לפגיעה בסטטוס המנצח של צבעי השיער הבלונדיניים והשיער המובהר שאינו מצליח להפגין את בוהק גוף השיערה בדומה לצבעי שיער כהים.

חזרתם לאופנה של צבעי השיער הכהים והתפוגגותו של צבע הבלונד משויכת גם לבהירות האופנתית והעדכנית של עור הפנים-המודגשים באופן המקסימלי דווקא באמצעות שיער כהה.

7. שפתיים- רק מילוי מטפח.

מראה שפתי הברווז הנוקשות שאינן נעות באופן הרמוני עם שאר חלקי הפנים תם ונשלם. כבר כיום מיוצרים מירקמים מתקדמים של חומצה היאולרונית המתאימים ומיועדים במיוחד למילוי השפתיים.

חומרים יעודיים אלה למילוי השפתיים ניחנים ברכות יוצאת דופן המבטיחה תנועה טבעית של השפתיים ומביאים לטיפוח ושיפור מירקם עור השפתיים החיצוני.

חומרי המילוי החדישים למילוי השפתיים גם מעלים את רמת הלחות בעור השפתיים לחודשים רבים ומביאים להצערה אמיתית של מבנה העור ומרקמו.

פיתוח חומרי המילוי החדישים לשפתיים האיצו את היעלמותן של שפתי העבר גדולות המימדים ואת המראה הגרוטסקי הנלווה אליהן והשיבו את מקומם של השפתיים כחלק אינטגרלי והרמוני מהפנים כולן.

8. גוף של יוגה.

אם עד לאחרונה לפילטיס היתה שמורה הבכורה על עיצובו האופייני של הגוף הספורטיבי האופנתי, הרי שכעת מגמת תרגילי היוגה והמודעות ליציבות הצוואר והראש היא שהולכת ותופסת מקום של כבוד.

עיצובו האופייני של גופו של יוגיסט, בשונה ממתאמן פילטיס ניחן בגמישות רבה יותר ומאופיין בצואר זקוף יותר. גם הזרועות נוטות להיות שריריות פחות והצללית הכללית של הגוף היא מאורכת ודקה יותר.

חלק מרכזי ביצירת הצללית האופיינית לגופם של העוסקים ביוגה מתהווה כתוצאה מהדגש המיוחד הקיים בשיטת אימונים זו על מתיחות.

9. המראה המנותח- פאסה

טיפולים כירורגיים הכרוכים בתהליכי החלמה ממושכים כגון מתיחות פנים וצוואר, מאבדים עוד ועוד מהפופולאריות שלהם, בין היתר בגלל משך החלמה הארוך האופייני להם (שבועות וחודשים) וכמובן גם בגלל הסכנה לסיבוכים המתלווה לכל פעילות כירורגית.

אולם, מעבר לכך גם התוצאות האסטטיות הטיפוסיות לניתוחי הפנים אינן מתקבלות עוד באהדה. המראה המתוח והנראה עשוי למרחוק אינו אופנתי מזה כבר, ונראה כ”מתאמץ מידי”.

גם השינוי המתקבל בפנים לאחר ניתוחים פלסטיים הוא לעיתים דרסטי וגורם לשינוי קיצוני כל כך בחזות הפנים החדשה, עד כי עלולה להיות קשה לעיתים למטופל וסביבתו הקרובה.

גם נטיית ליבם הגוברת של הכירורגים כיום היא להעדיף ולהינות מכל פריצות הדרך הטכנולוגיות בתחומי הרפואה האסטטית ולהתבסס על יתרונותיהם של מגוון חומרי המילוי לצד טיפולי הבוטוקס ובכך להימנע מביצוע ניתוחים רדיקלים הכרוכים בתהליכי החלמה ארוכים ומחייבים מעקב ממושך אחר המנותחים.

10. נשים בשלות כסמלי מין

ההצלחה הגוברת של מיגוון הטיפולים האסטטים הקיים כיום, לצד אימוץ אורח חיים בריא וספורטיבי הביאו לשינוי של ממש בחזותן החיצונית של נשים גם לאחר גילאי הארבעים והחמישים, באופן שפעם היה נראה דמיוני בלבד.

שינויים מרחיקי לכת אלה באופיו ונראותו של תהליך ההתבגרות מאפשר ליהוקן של שחקניות בוגרות מאי פעם למשבצת האישה הנחשקת.

גם הקבלה התרבותית והחברתית של נשים בוגרות ונאות למשבצת שהיתה שמורה בעבר לנשים צעירות בלבד, הולכת וגדלה ובכך למעשה מושג שוויון נוסף בין המינים.

בברכת התחדשות מתמדת

דר’ אודי בר

Go Top