×

עיצוב לחיים וסנטר – מגמות חדשות

מזה מספר שנים אחד מסודותיה השמורים ביותר של תעשיית הרפואה האסטטית כמו גם של פוליטיקאים אמריקאים ושחקנים  מובילים הוא אינו עוד טיפול הבוטוקס או מילוי הקמטים שהפכו מזמן לנורמה מקובלת, אלא דווקא מילוי ועיצוב לחיים, יישור והידוק קו הלסת וכמובן גם עיצובו המוקפד של  הסנטר.

טיפולים לעיצוב הלחיים ואזור הסנטר, מתבצעים בעולם ומיושמים גם בארץ בחלק מן המרפאות מבוססים על הזרקה של חומרי מילוי על מנת להוסיף נפח לאזורים נרחבים כמו למשל מילוין של לחיים שמוטות, או החזרת ה”נחישות” לסנטר נסוג.

טיפולים אלה, למרות כי אינם “ממלאים קמטים” במובן המקובל של המילה, מביאים למעשה לשינוי מרחיק לכת הרבה יותר.

טיפולים אלה כאשר נעשים ביד מיומנת ומלווים בגישה והבנה מעמיקה באסטטיקה של הפנים – מביאים ליופי רב יותר לפני המטופל.

 כמובן שחזות הפנים הופכת גם לצעירה יותר, מחוטבת  וחיונית – אולם כאמור בטיפולי מרפאה קצרים אלה ניתן בקלות רבה לתקן חוסר סימטריה או מבנה פנים מולד שאינו עונה מספיק לקריטריונים המקובלים של פנים נאים.

מחקרים רבים שנערכו בעשורים האחרונים חוזרים ומציינים שוב ושוב את חשיבות הסימטריה ואת צורת ה”משולש ההפוך” האופיינית לפנים יפים: הלחיים מהוות את הבסיס הרחב של המשולש  והסנטר מהווה את הקודקוד.

מוטיב זה של צורת “המשולש ההפוך” ופנים סימטריים, עובר כחוט השני בכל דמות שנחשבה ליפה ונשתיירה עימנו למן העת הקדומה.

החל  מימי מצריים העתיקה, יוון ורומי,עבור דרך אירופה של ימי הביניים וכמובן גם בעת החדשה- ניתן בקלות רבה למתוח קו בין קודקודי המשולשים בפניהם של כל  ה-“יפים והיפות” .

נכון כי בגברים חשוב גם רוחבה של הלסת והעיניים הן קטנות יותר ביחס לפנים, אולם גם בגברים עקרון עצמות לחיים הברורות היוצרות משולש עם סנטר חטוב וזקור הוא סטנדרט של ממש.

טיפולים אלה לתיקון מבנה הפנים, הצערתו או השבת הסימטריה שאבדה, מקובל לעשות כיום בעזרתם של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית. חומצה זו דמוית ג’ל -מהווה מרכיב מרכזי בעור ומצויה בשפע בעור צעיר ונוטה להידלדל עם העלייה בגיל.

השבתה לאיזורים נבחרים כגון לחיים או קו הלסת יכולה להתבצע בשתי דרכים מרכזיות:

1.     השבת כמות גדולה יחסית של חומצה היאלורונית דחוסה וצמיגית בפעם אחת לאזור המבוקש על ידי מחט גדולה או קנולה (קשית גמישה) ולאחר מכן לבצע עיסוי קל ובעדינות לפזר החומר. יתרונות השיטה: תוצאות מיידיות.

             חסרונות השיטה: תוצאה העלולה לעיתים להיראות “עשויה”.

2.     הזרקה טיפתית מדודה  של חומצה היאלורונית תחוחה. חומצה זו  אוגרת סביבה עוד ועוד מולקולות מים במהלך החודשים שלאחר ההזרקה ומביאה לעיבוי הדרגתי של האזור המטופל המגיע לשיא המבוקש כעבור מספר חודשים.

יתרונות השיטה: תוצאות טבעיות לחלוטין בכל תנאי תאורה.

חסרונות השיטה: תוצאות הדרגתיות המתקבלות במלואן רק לאחר מספר חודשים.

כרופא הראשון והחלוץ בישראל העוסק בנושא מילוי ועיצוב קימורי לחיים ותיקון קו לסת וסנטר, נוכחתי על פני השנים כי במקרים רבים החיסרון הטמון במשך הזמן החולף עד להופעתן של הלחיים המלאות או הסנטר החטוב בטכניקת “ההזרקה- טיפתית”  עשוי דווקא להוות יתרון משמעותי  למטופלים רבים.

 למפורסמים או כאלה אשר אינם חפצים לחלוק את סודות הטיפוח האישיים שלהם – ה”הזרקה טיפתית” מאפשרת תוצאה המתקבלת בהדרגה ונראית טבעית בכל אחד מהשלבים. היא אינה ניתנת לזיהוי בד’כ  גם על ידי הקרובים ביותר !

על ידי הזרקה טיפתית ניתן גם להגיע לדיוק מרבי ועיצוב של קימורי לחיים או יצירת לסת מרובעת וחטובה ברמת של פיסול ממש.

מעבר לכך, בגלל שמדובר בשינוי במבנה הפנים, ולא רק במילוי של קמט שהיה ואיננו, לעיתים דווקא תהליך הדרגתי זה מביא את ההסתגלות הטובה ביותר לתוצאות החדשות.

בברכה
ד”ר אודי בר

Go Top