×

סוד יופיים של הפנים הוא בקימורים. איך משיגים כאלה מבלי להיראות עשויים?!

קימורי עצמות הלחיים, קו הלסת והסנטר הם שיוצרים את הילת קרני האור הנשקפת מפנינו וקובעים בכך את מראינו הייחודי.

למשל, פנים מלאות יכולות להיתפס כרזות בעיני האחרים אם שומרות על גובה פסגת הלחיים וניחנות בקימורי לחיים המעמיקים במעט לפני קו הלסת.
עם זאת, פנים עגולות וחסרות קימורים נתפסות כ”שמנות” גם אם לעיתים נישאות על גופו של אדם רזה.
גם פנים רזות מאוד השומרות על קימורי הפנים וניחנות בפסגות לחיים גבוהות נחשבות לנאות ואינן נתפסות כגרומות למרות כמות השומן התת עורי הירודה שבשאר חלקיהן.

איך זה קורה?

קימורי הפנים מהותיים כל כך למראה הכללי מאחר ונושאים בפסגתם את מסגרת פנינו: פסגת עצמות הלחיים ופסגת הסנטר.
מיקומם המדויק של פסגות הלחיים והסנטר ביחס לשאר חלקי הפנים הוא זה שיוצר את הנקודות הבהירות ביותר שקובעות את צורתה של הילת האור הנשקפת מהפנים כולן ומעניקה לנו את יופיינו האישי.

ההבדל בין המינים 

בנשים צעירות בגיל הפריון נפוץ למצוא מבנה פנים אופייני בו קוטר קימורי פסגות הלחיים גדול מקוטרה של הלסת התחתונה. מראה אופייני זה נוצר בהשפעתם של רמות אסטרוגנים גבוהות הקיימות בנשים צעירות בגיל הפוריות הגורמות לכך שהמרחק שבין שתי נקודות האור על פסגת הלחיים גדול באופן ניכר מקוטרה של הלסת. בכך נוצר רמז לא מודע לגברים כי האישה היא פורייה.

בגברים, דווקא קוטרה הרחב יותר של הלסת אל עומת קוטר הלחיים, היוצר מראה פנים מרובע יותר, נגרם בעקבות רמות גבוהות של טסטוסטרון ומרמז על פוריותו ואונו של הגבר ומשמש כחלק מנקודות המשיכה הארוטיות שבפנים.

ההבדל בין הגילים

שמירה על חיטובם של קימורי הפנים והימצאותן של נקודות האור בפסגתן הברורה ולא בשיפוליהן, היא הקובעת באופן מכריע את יופיים ונעוריהם של הפנים האנושיות בכל עם גיל ותרבות.
למן הרגע בו נקודות האור הבהירות ביותר יורדות למרכז הפנים ומשתפלות לצידי הלחיים נוצר מראה רפוי ומבוגר לפנים כולן.

מרקם העור ורפלקסיית האור

מעבר לצורתן הכללית של הפנים, קיימת חשיבות רבה גם לאיכות האור הנשקפת מהן . השתקפות האור מהפנים נוצרת מהשתברות קרני האור (רפלקסיה) על שטח עור הפנים, כך שמרקם העור ואיכותו קובעים באופן מכריע את איכות וכמות האור החוזרת מהפנים ומעניקה לאחרים מידע לא מודע אודות גילנו המשוער, מצבנו הבריאותי, איכות החיים שלנו, ועוד פרטים רבים המשתקפים באיכותו של העור ומשמשים בתקשורת האנושית הסמויה .

אז מה עושים?

להשגת קימורי פנים אידאליים יותר או הדגשתם ושימורם בכל גיל חשוב להכיר שני כללים מרכזיים עליה עומדת התורה כולה:

1. יצירת קימורי פנים חטובים יותר והגבהת מיקומן של פסגות הלחיים לשם תיקון רפיון הפנים, אפשרית לביצוע המדויק ביותר כיום באמצעות הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית המוחדרת באופן מדוד ומבוקר לפסגות הלחיים והסנטר. טכניקת הזרקה זו היא היחידה המאפשרת שחזור מדויק של מיקומן של נקודות האור בפנים ויצירת פרופורציה מחודשת הנראית טבעית לגמרי. טכניקת הזרקה זו פותחה על ידי באמצע שנות האלפיים ומשמשת אותי מאז בקרב אלפי מטופלים. טכניקה זו הופכת להיות המועדפת כיום גם בקרב רבים מהרופאים המובילים בארה”ב.
חשיבותה של הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית (בשונה מההזרקה באמצעות קנולה או מחט גדולה) מבוססת על יכולת הדיוק בהשגתה של התוצאה הסופית ללא יצירתו של מראה הפנים התפוח מידי שאינו מחמיא ועלול להיראות כמלאכותי ולא אמין.
מעבר לכל אלה, מסתבר כיום כי הזרקה טיפתית של החומצה ההיאלורונית מעניקה גם תוצאות אסטטיות ממושכות הרבה יותר, מאחר והגוף אינו ממהר לפרק חומרי המילוי המוחדרים בטיפות נפרדות וזאת בשונה מקצב פירוקה הזריז והיעלמותה של החומצה ההיאלורונית המוזרקת בפעם אחת וכגוש באמצעות קנולה או מחט עבה.

2. עור מקומט, מצולק או בעל כתמים אינו מסוגל להחזיר היטב קרני האור מפניו וגם אם נישא על קימורי לחיים מפוארות אינו מאפשר מראה פנים זוהר ומואר. כך ששמירה על מרקמו וגונו האחיד של העור ותיקון צלקות וקמטוטים על פני שטח הלחיים או הסנטר חיוניים על מנת לאפשר יצירתה של בבואת האור השלמה הנשקפת מהפנים. צלקות אקנה, קמטוטים, כתמי גיל ונקבוביות מורחבות הפוגמים כולם בברק הטבעי של העור, ניתנים כיום להחלקה באופן בטוח וקל ובממדים שלא היכרנו בעבר באמצעות טיפולי לייזר פרקציונלי המביא לשינוי מרחיק לכת בטקסטורת העור החיצונית ולהתחדשות דרמטית של ייצור קולגן ואלסטין.
בשכבות העור העמוקות המשפיעות על מוצקותו הכללית.

ולסיום, יש גם לזכור כי הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית המבוצעת במספר טיפולים מאפשרת בנייה הדרגתית של קימורי הפנים הניתנת תמיד להדגשה נוספת ומבטיחה הסתגלות המטופלים, עדשת המצלמה והסביבה הקרובה למראה החדש ללא כל משים.

בברכה
ד”ר אודי בר

Go Top