×

נתגלתה הנוסחה לשפתיים המושלמות והן לא מה שחשבתן

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה גילו מהן השפתיים המושלמות באמצעות- “יחס הזהב” (משוואה מתמטית) בין השפה העליונה לתחתונה.

למרות הפופולריות ההולכת וגדלה למילוי השפה העליונה בקרב נשים הלהוטות לחקות את שפתיהן של בנות הקרדשיאן, מחקר חדש טוען כי שפה תחתונה הגדולה יותר ב47% מהעליונה מצביעה על השפתיים המושלמות. מומחים מאוניברסיטת קליפורניה, ניתחו 50 שנות צילומי אופנה ויופי במגזין “ווג” בכדי לבדוק כיצד השתנו ממדי השפתיים ותווי הפנים במהלך חמישה עשורים. במהלך המחקר נתגלה היחס האידאלי בין השפה העליונה לתחתונה, זאת לאחר שזיהו תכונות פנים משותפות, לדוגמניות וסלבריטאיות שהופיעו במגזין. במהלך המחקר נסרקו דיגיטלית מאות תמונות של שפתיים ושטח הפנים של הכוכבות נמדד במדויק על מנת לבנות בסיס נתונים המבחין בשינויי בתווי הפנים במשך חמישה עשורים.

במהלך המחקר נמצא כי הגודל של השפה העליונה לעומת הפרופורציות של השפה התחתונה מצביע על מהן השפתיים המושלמות. היחס הנפוץ בין השפה העליונה לתחתונה היה 0.68 משמע השפתיים המשולמות הן אלו בהן השפה התחתונה גדולה ב47% מהשפה העליונה. אולם מטרת המחקר המקורית הייתה לבדוק כיצד השתנו ממדי השפתיים במהלך חמישה עשורים, כעת מומחים הפיקו מן המחקר את “יחס הזהב” המוכיח מהי צורת השפתיים הרצויה ביותר עבור נשים.

“יחס הזהב”, מסייע לוודא כי זריקות מילוי בשפתיים נעשות בכדי להחמיא לתווי הפנים של האישה ולא רק כדי להפוך את שתי השפות לשמנמנות ככל הניתן. אסתטיקה היא עניין של יופי ולא מספיק להגיד “ככל שגדול יותר כך יותר טוב” מבלי לחשוב על החן הכללי של הפנים.

Go Top