×

איך לטפל בנשירת שיער

אחת התופעות שהכי מטרידות גברים ונשים כאחד היא תופעת נשירת השיער, שבמקרים קיצוניים עלולה אף להוביל להתקרחות. אם גם אתם סובלים מנשירת שיער, אתם בטח מכירים את הצורך לטאטא את רצפת הבית מספר פעמים ביום, לשחרר את הסתימה במקלחת אחרי כל חפיפה ולרוקן את מברשת השיער משערות מדי יום.

נכון, זה לא נעים, אבל לא כל אדם שנושרות לו שערות מוגדר כסובל מנשירה. למעשה, נשירה היא מצב בו אדם נפרד לפחות מ-100 שערות ביום. איך יודעים כמה שערות נשרו לנו? השיטה הטובה ביותר היא להבריש את השיער במברשת נקייה במשך 5 דקות רצופות ובסופן לספור את השערות שנתפסו בשיני המברשת.

נשירת שיער

מהם הגורמים לנשירת שיער?

אחת הסיבות העיקריות לנשירת שיער היא גנטיקה. נשירה על רקע גנטי אצל גברים מתאפיינת במפרצים המופיעים בקדמת הקרקפת, ואילו אצל נשים נשירה גנטית מתחילה ממרכז הקרקפת. יש נשים שמכירות את התופעה מקרוב בתקופת ההיריון ולאחר הלידה, אם כי במקרים כאלו הנשירה היא זמנית והשיער חוזר לעצמו לאחר כמה חודשים. כדי לסייע בזירוז התחדשות התאים בשיער לאחר הלידה, חשוב להשתמש במברשת שיער רכה, לחפוף את השיער ולייבש אותו בעדינות. גורמים נוספים לנשירת שיער יכולים להיות קשורים גם להחלמה ממחלת חום, דלקת ריאות או שפעת, או כתוצאה מהפרעות בבלוטת התריס, אנמיה, איבוד דם ולחץ נפשי. גם במקרים אלו הנשירה היא זמנית בלבד.

לא רק מחלות גורמות לנשירה, גם תרופות שונות יכולות לגרום לדלילות בשיער, כך שאם אתם נוטלים תרופות נגד דיכאון, קרישת דם, לחץ דם ותרופות להפרעות בקצב הלב, כדאי שתהיו ערניים לתופעות הלוואי.

למה לא כדאי להתעלם מנשירת שיער?

שיער הוא חלק ניכר מהפנים שלנו, והוא אחד הדברים הראשונים שאנחנו שמים לב אליהם כשאנחנו מביטים באדם. מי שאוהב לשנות את התסרוקת שלו לעיתים קרובות כבר יודע שלשיער יש השפעה רבה על האופן שבו אנחנו נתפסים בעיני אחרים. לכן, משום שהשיער הוא חלק כל-כך משמעותי מהדימוי שלנו כדאי שנדאג לו ונטפח אותו, ואם נשים לב שיש החמרה בבריאות שיער, אסור לנו להתעלם.

טיפול בנשירת שיער בקליניקה של ד”ר אודי בר

ישנם תכשירים רבים שמטרתם לפתור את בעיית הנשירה וההתקרחות, הן תכשירים חיצוניים והן תוספי מזון שאמורים לחזק את השיער, להמריץ את הקרקפת ולמנוע נשירת שיער. אבל בלי להכיר את הגורמים לנשירה ואת הרקע הרפואי, השימוש בתכשירים עלול להיות חסר תועלת, במקרה הקל, או מסוכן ומזיק, במקרה הקשה יותר.

הטיפול בנשירת שיער בקליניקה שלנו מבוסס על מחקרו החלוצי של ד”ר אודי בר משנת 1997, שבחן את הקשר בין נשירת שיער לבין תוספי תזונה ממקור צמחי. במהלך הטיפול אנחנו בוחנים את מצב הבריאות הכללי של המטופל, ואת הגורמים לנשירת השיער, ועל סמך מידע זה אנחנו מתאימים את הטיפול למטופל ולמטפלת בהתאמה אישית, וממשיכים לעקוב אחר תוצאות הטיפול ולהתאים מחדש לפי הצורך.

למידע נוסף:

טיפול בנשירת שיער בגברים

טיפול בנשירת שיער בנשים

 

 

Go Top