×

ללא קמטים ל- 24 שעות!

חומר חדיש שפותח לאחרונה כ״עור שני״ מבטיח להצעיר את הפנים בעשרים שנה ללא ניתוח-גם אם רק ל24 שעות.

חומר חדיש שפותח לאחרונה לאחר שנות מחקר ארוכות ב Massachusetts Institute of Technology (MIT) in the US – , המבוסס על סוג ייחודי של סיליקון, נתגלה כראשון בעולם בעל יכולת חיקוי מושלמת למרקם והאלסטיות האופייניות לעור צעיר ובריא ונטול קמטים- גם אם באופן זמני.

לחומר החדש המבטיח לשפר את מראה העור באופן מידי נתגלו גם יתרונות בטיפול בעור יבש יחד עם הגנה מקרינת השמש.

רקע: במהלך תהליך ההזדקנות העור מאבד את תכונותיו הביו מכניות הגורמות לרפיון וצניחת הפנים, הופעת שקיות שומן מחת לעפעפיים, לצד עלייה בפגיעות לפגיעות סביבתיות ולהאטה בהחלמת פצעים.

פיתוח זה של ״עור שני״ יוצא דופן בכך שהוא בלתי נראה לעין ומאפשר את הימתחותו עד פי 2.5 מגודלו ובכך להתאים למימיקת הפנים ולהיראות טבעי לחלוטין .

חשיבותו הרבה של פיתוח ״עור שני״ תהווה בעתיד מעבר ליכולת להצעיר את חזות הפנים ומרקם העור בעשרות שנים – טמונה גם בחשיבותו הרבה ככלי עזר בטיפול בפצעים, שטחי עור חשופים וכוויות. אמנם פיתוח זה טרם יצא אל פס הייצור אבל יעילותו ההולכת ומתגלה במחקרים הרבים הנעשים אודותיו לבטח תזרז את הגעתו לשוקי הקוסמטיקה וחדרי המיון.

החומר שזכה לכינוי XPL פותח לאחר מחקר ארוך שארך חמש שנים במהלכן נבדקו יותר מ- 100 פולימרים (מולקולות ענק) שונים המבוססות כולן על חומר המכונה סילוקסן- הבנוי שרשראות אטומים של סיליקון וחמצן.

החומר XPL ניתן למתיחה על העור והוא בלתי נראה לחלוטין.

התכשיר המגיע בצורת קרם או משחה ונמרח על העור בשתי שכבות. הראשונה מכילה את החומר הסיליקוני ואילו השנייה הנמרחת מיד לאחריה מביאה להצמדות החומר לעור והתייבשותו ובכך נוצר לציפוי גמיש ובלתי נראה לעין למשך 24 שעות.

בקרב קבוצת נחקרים גדולה ששימשה לבדיקת איכויותיו של תכשיר הסיליקון XPL נתגלה כי מריחת הכשיר מביאה להידוק העור מתחת לעיניים ובכך העלמת שקיות וכן למתיחתו של העור והעלמת קמטים וקמטוטים.

מעבר להידוק מסגרת הפנים והעלמת שקיות מחת לעפעפיים החוקרים גילו גם כי החומר מעלה את רמת הלחות בעור יותר מאשר תכשירים קוסמטיים פופולאריים אחרים שנבדקו לצורך השוואה.

מעבר לכך החוקרים מציינים גם כ הכשיר אינו גורם לגירוי העור, נוח וקל לשימוש.

בברכה
ד״ר אודי בר

Go Top