×

כתמים על הפנים- פגיעה ראשונה בנעורים

סימן הגיל הראשון בפנינו אינם הקמטים אלא דווקא הכתמים.

הפגיעה במראה הצעיר של הפנים מתחילה בפגיעה בגוון העור האחיד ועלולה להופיע כבר בשלהי גיל העשרים בקרב בהירי עור עם חיבה לאור השמש.

מאחר וחשיבותו של עור בעל גוון אחיד היא קריטית כל כך בהשגתו של המראה הצעיר והרענן עיקר עיסוקה של תעשיית הקוסמטיקה בעולם היום ובעבר הוא לאפשר האחדה טשטוש והסתרה של כתמים על הפנים. קונסילר  ותכשירי מייק- אפ נחשבים למוצרי הקוסמטיקה הנמכרים ביותר בעולם.

הסיבה לשימוש הנפוץ בתכשירי איפור מבוססת על הבטחתם להביא להאחדה בגוון העור
(מיק-אפ הרי אינו מעלים קמטים, ולעיתים דווקא מדגיש אותם).

אמנם טיוח נדיב של הפנים מטשטש ומכסה באופן מסוים כתמי גיל ופיגמנטציה, אבל עצם ההזדקקות ל”טיוח הפנים” והאפקט האסתטי של “פנים מאופרות בכבדות”- אינו מאפשר הצערה אמיתית וטבעית של הפנים.

פנים צעירות, הן פנים אשר גם אם מאופרות, מירקם העור הטבעי נשקף מהן מבעד לאיפור.
עד ליום זה, ניסיונות חוזרים ונשנים מטעם יצרני הקוסמטיקה המובילים בעולם  ליצר את תכשיר המייק-אפ המדמה באופן מדויק את הבוהק האופייני לעור צעיר, נכשלו.

גם הבטחותיהם של מרבית התכשירים הקוסמטיים, שחלקם יקרים באופן מגוחך, להעלים הכתמים וכתמי הגיל לעולם אינם מתקיימות.

אז מה עושים?!

כיום, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות מבוססות קרני אור בטכנולוגיית I.P.L מתקדמת ניתן להיפטר לגמרי מכתמי הגיל, כתמי השמש ,הנימים המורחבים (קופרוזיס) על האף ובצדי הנחיריים, אדמומית על הלחיים ובקיצור כל מה שפוגם באחידות הטבעית של העור,  בטיפול קצר האורך שניות (!).

הטיפולים אלה כבר זכו בעולם  לשם הפופולארי פוטורג’ובינשין , ונחשבים כיום לטיפולי שיגרה המתאימים גם להעלמת כתמי שמש במחשוף ועל גבות כפות הידיים הפופולאריים במיוחד.
בגלל האפקט המרהיב המתקבל לאחר הסרת כל כתמי הגיל והשמש מהפנים רצוי לפתוח בטיפול זה בטרם כל טיפול אחר להצערת וריענון הפנים.

למן הטיפול הראשון מוסרת מרביתם של הנגעים הכהים שבעור ,ולעיתים נזקק טיפול נוסף או שניים להסרה מלאה גם של הבהירים ביותר שנותרו.

לאחר הטיפולים ועל מנת למנוע הופעתם של כתמים חדשים בעתיד לאחר הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש ללא מקדם הגנה.

בברכה

דר’ אודי בר

Go Top