×

יופיים של פנים אנושיות חשוב לא פחות מגילו של הנושא אותן

פנים יפות מזוהות בנקל על ידי הסביבה ומחקרים הדגימו כי אפילו תינוקות מחייכים אל עבר מבוגרים נאים המביטים אליהם יותר מלאחרים.

זיהויו של היופי האנושי הוא מולד וטבוע במוחנו, אנו מתאהבים ביפים מייחסים להם תכונות חיוביות כטוב לב, ואפילו שואפים להידמות אליהם.

במהלך תהליך ההזדקנות, שאינו פוסח גם על היפים ביותר מאיתנו, קורה לעיתים שדווקא המרכיב הנאה ביותר בפנים הוא זה שנפגע באופן הרדיקלי ביותר .

דוגמה ראויה היא רנה זלוויגר אשר עיניה על עפעפיהן ההעליונים והתפוחים, שגרמו לה להיראות סקסית כל כך ושברירית בה בעת, ככל הנראה צנחו מטה עד כדי פגימה קשה במפתח העיניים שלה.

עם זאת, הסרת קפלי עור מהעפעפיים העליונים כפי שמתבצע במהלך ניתוחי עפעפיים, עלולה לגרום לשינוי קיצוני בחזות הפנים בעקבות הסרה דרמטית מידי או באופן שאינו משחזר לחלוטין את מבע ומפתח העיניים הקודם.

עיניים שהיו מצועפות קודם הניתוח עלולות להיראות לפתע פקוחות מידי, עובדה המשנה את כל חזותן הכללית של הפנים ומשנות את מבע העיניים האופייני והאישי המזוהה כ”חותם הנשמה של האדם “.

אולם, לא רק ניתוחי הרמת עפעפיים מסכנים את יופיים הטבעי של הפנים, גם מתיחות פנים מלאות או ניתוחי הרמת מחצית הפנים עלולים לגרום להשטחה ניכרת של קימורי הלחיים ולפגוע בעגלולית הפנים הטבעיות. עובדה המחייבת לאחר מכן לשחזר את קימורי הלחיים באמצעות חומרי מילוי.

גם מילוי יתר של קמטים בפנים עלול להפוך הפנים לתפוחות ועגולות ולא טבעיות בעליל- למרות שהן ללא קמט.

תפקידה של הרפואה האסטטית הוא לתקן את סימני הגיל ולשפר את מראה האדם בכל גיל- עובדה זו מחייבת הפעלת שיקול דעת מעמיק ביותר בטרם מתחיל הטיפול המתבסס קודם לכל על מבנה הפנים הטבעי של האדם תוך שמירה על החן האופיייני להן והזהות האינדיבידואלית הנשקפת מהן.

מעבר למורכבות של תיקונים אסטטים בפנים, על התוצאה הכללית והסופית להיות טבעית בעליל. תוצאות טיפולים אסטטים הניכרים למרחוק פוגמים במיניות הפנים ואינן זוכות לתגובות אוהדות ולעיתים אפילו לרתיעה. כללים אלה חלים כמובן גם בטיפול בפניהם של אנשים יפים ועליהם להתבצע בקפידה רבה במיוחד באלה החשופים יותר לעין הציבור או העוסקים בתקשורת החזותית.

בברכה
דר’ אודי בר

Go Top