×

יופיים של הפנים מבוסס על דיאלוג

 

על מנת ליצור יופי בכל סוג של יצירה וויזואלית הנתפסת בעינינו כנאה, יש צורך בבנייתו של דיאלוג בין חלקי היצירה.

למשל, בכל ציור או תדפיס, כמו גם בתצורת מבנים, או אפילו במכוניות, ניתן למצוא הרמוניה הנוצרת בין האלמנטים השונים  שבה, והדיאלוג שביניהם הוא ההופך הצורה למאוזנת שלמה ונעימה לעין.

היא נעימה לנו מאחר ומוחנו מזהה אותה כמקשה אחת והרמונית, בדומה לצורות בטבע.

אגב, גם בכל יצירה מוסיקאלית ניתן לזהות אלמנטים חוזרים, פזמון או אקורד ההופכים אותה ליצירה שלמה ולא לפסקול חסר משמעות.

ובכן, אם קיימים להם חוקים אסתטיים כה ברורים לגבי חשיבות ההרמוניה בכל יצירה, הרי שברור כי ביצירתן של פנים יפות כלל זה תקף שבעתיים.

במבנה הפנים האנושיות קיים דיאלוג בין פסגות הלחיים, קצה האף ופסגת הסנטר.

פסגות אלה מהוות למעשה את מסגרת  פנינו הנראית למרחוק, והן אלה היוצרות לנו בהרף עין את חותם חזותנו בעיני האחרים.

הצללים העוטפים את שיפולי נקודות האור מסגירים גם באופן תלת ממדי את מבנה הפנים המשוער שלנו בעיני האחרים מזווית של חצי פרופיל.

ניחוש זה מבוצע על ידי המוח מאחר ומצפה למצוא הרמוניה ומבנים בעלי עומק וסדר.

כעת משהבנו עד כמה חשובה ההרמוניה בפנים הנוצרת מהלחיים שלנו, האף וסנטר, חישבו עד כמה חשוב שימור הדיאלוג שבין נקודות האור הללו בכל תיקון אסתטי.

היחסים בין פסגות הלחיים לסנטר והאור הניתז מהן יוצרים הילת אור לפניםֿ כולן שצורתה והיחסים בין קדקודיה קובעים כאמור את חותם יופי פנינו, גילנו, ומרמזים אפילו על מוצאנו האתני.

עם העלייה בגיל, פסגות הלחיים נסוגות ממקומן  ומתחילות להתפוגג מטה אל מרכז הלחי וכך הולך ונוצר מראה מאורך ושמוט יותר לפנים.

זהו אחד מסימני הגיל הראשונים המופיעים בהיחבא  ופעמים רבות מתרחש שנים בטרם אנו מבחינים כי הפנים הזדקנו.

לעיתים, שחזור מדויק של פסגות לחיים ללא נפח מיותר, הוא דווקא התיקון הנחוץ ביותר לפנים, בטרם כל תיקון קמטים.

גם בפנים שניחנו בלחיים בעלות פסגה וקימורים טובים, הילת האור שיוצרות אינה שלמה והרמונית ללא הדיאלוג עם רפלקסיה של אור דומה מהסנטר.

הסנטר הוא בעל חשיבות אסתטית שאינה נופלת מזה של פסגות הלחיים מאחר ומעניק לנו את המסגרת התחתונה של הפנים שבלעדיה הן אינן שלמות-במובן הבסיסי ביותר של המילה.

הדגשתו של סנטר או עיצובן של פסגות לחיים ללא יצירת נפח  ומלאות לא טבעית של הפנים תלויים בשמירה קפדנית על דיאלוג הרמוני ביניהם הניתן לביצוע גם בצעירות וצעירים הזקוקים לכך.

הטכניקה היחידה המתאימה להדגשתן הנקודתית והמדויקת של חלקי הפנים אותם אנו רוצים להבליט היא טכניקת הזרקה טיפתית של חומצות היאלורוניות המתאימות לכך.

בטכניקה זו מוחדרות לעור טיפות של חומצות היאלורונית במרקמים שונים המתאימות לאזורי הפנים המטופלים והאלסטיות הספציפית של העור המטופל.

באמצעות טכניקת הזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית ניתן להרים ולהדגיש את פסגות הלחיים או הסנטר ללא הוספת נפח לפנים כולן.

בכך נמנעת הופעת המראה התפוח והלא מחמיא העלול להיווצר מטיפולים אסתטיים בטכניקות אחרות, ונשמר המראה הייחודי והאישי של הפנים.

 

בברכה
ד״ר אודי בר

Go Top