×

יופיה ומורכבותה של הרפואה האסטטית

הרפואה האסטטית היא היחידה מבין כל מקצועות הרפואה המחויבת  להעניק חן ויופי רבים יותר לפנים ולגוף האנושי במהלך כל שלבי התבגרות האדם – המהוות למעשה את מרבית שנות חיינו.

רפואה אסטטית, היא רפואה לכל דבר וענין אשר על העוסקים בה להיות רופאים שסיימו את כל לימודי בית הספר לרפואה.

עובדה זו חשובה מאחר ולעיתים נתפסת הרפואה האסטטית וטיפולים אופייניים כגון טיפולי הבוטוקס למשל, כמשיקים לטיפול קוסמטי כמעט. וזאת למרות מיגוון לא מבוטל של סיבוכים העלולים להיות כרוכים בביצוע טיפולים אלה ביד לא מיומנת או בתנאים שאינם הולמים..

בשונה מכל מקצועות הטיפוח האחרים, מרבית הטיפולים המתבצעים בקליניקה לרפואה אסטטית מורכבים וכוללים ידע רב ונרחב אודות האנטומיה המדויקת של שרירי הפנים (ולו הזעירים ביותר..)  העצבוב העדין והמסועף המאפיין את הפנים האנושיות, וזאת כמובן לצד הבנה מעמיקה בתהליכים פיזיולוגים וביוכימיים בגוף כולו.

חשיבות ההבנה של התהליכים הפיזיולוגים השונים המתחוללים בגוף האדם לצד מצבו הרפואי, התזונתי והרגשי של המטופל חשובים כל כך ברפואה האסטטית, יותר מכל תחום רפואה אחר, וזאת דוקא משום העובדה שהיופי האנושי מורכב מפרטים רבים וחמקמקים הנשענים בין היתר על תפיסה הוליסטית של מבנה הפנים והתאמתו לאישיותו הנושא אותם, מרקם העור והאלסטיות שלו, כמות השומן התת עורי, צפיפות השיער ואפילו גון העור והברק שלו -ואלה כולם מושפעים  מבריאותו הכוללת של האדם ולא רק מגילו.

יופי אנושי כידוע אינו שורה בכפיפה אחת עם חולי, מצוקה רגשית קשה, או חוסרים תזונתיים קיצוניים כך שאין מנוס לעוסקים ברפואה האסטטית מלדעת ולגעת בכל תחומי הרפואה כולם.

ואם כל זה אינו מספיק, הרי שעל הרופא העוסק ברפואה האסטטית גם להכיר היטב את אידאל היופי האנושי על כל מגוון צורותיו היחודיות ולהיות מסוגל להתאים לכל מטופל בהתאם לסגנונו האישי ונתוניו הפיזילוגים את המראה המושלם עבורו שגם חייב להיראות “נינוח קול ואגבי..” כי רק כך נשמרים מיניות וחן הפנים, בכל גיל.

ובכן, אם הרשימה “עשתה לכם חושך” הרי כדאי שתדעו כי מלאכת השבת יופי ונעורים לפנים האנושיות, בכל גיל גזע ומין, היא חוויה שאין הסיפוק בה דומה, לטעמי, לכל חוויה אנושית אחרת.

תחושת השמחה של המטופל המביט בבואתו החדשה במראה היא תחושה שלהיות שותף לה זו  ח ג י ג ה  ש ל   מ מ ש  !

כך שרפואה אסטטית במהותה העמוקה ביותר היא התגייסות מקצועות הרפואה כולם והכרת טבעו המדוקדק של הגוף ושפתה של הנפש כמקשה הוליסטית אחת, על מנת ליצור יופי רב יותר  באמת.

בברכה

דר’ אודי בר

רופא העוסק ברפואה אסטטית שנים רבות ו..בחדווה רבה.

Go Top