×

טיפול בוטוקס חדשני ל”מתקדמים”- או עיצוב לחיים

טיפולי הבוטוקס הפכו זה מכבר לחלק אינטגראלי מהטיפולים האסתטיים המתבצעים במרפאתי ובמרפאות אסתטיות רבות ברחבי הארץ והעולם.

כבר במאמרים מוקדמים הסברתי את מנגנון פעולתו של הבוטוקס. הבוטוקס כידוע, מרפה שרירים באופן סלקטיבי ומעניק פתרון יחידי למעשה לקמטוטים סביב העיניים, כמו גם החלקה של קמטי מצח רוחביים, הרמת הגבות והחלקת קמטי הזעף שבינן. כך שלמעשה ניתן לומר שעד לאחרונה רוב טיפולי הבוטוקס התרכזו בפלג הפנים העליון. ובכן, בעקבות ניסיונות התמודדות רבים עם קמטים אופייניים נוספים, אשר הציבו אתגר של ממש למולי וסירבו להיעלם על ידי טיפולי מילוי שגרתיים בלבד, אני שמח לספר לכם, כי פיתחתי טיפול בוטוקס חדש!

לאלה מבינכם אשר עדין אינם עומדים על ההבדל בין מילוי קמטים, המתבצע על ידי חומרי מילוי שונים לבין טיפולי הבוטוקס, נציין ונאמר רק כי פרט לתוצאה האסתטית הדומה לעיתים, טיפולים אלה שונים לחלוטין. במילוי קמטים מדובר על הזרקת חומרי מילוי לקמט ואילו בוטוקס לעומת זאת, מביא להרפיית הסיבה לקמט – הרפיית המימיקה האופיינית המביאה להתקמטות מלכתחילה.

כידוע, קמטי ההבעה העמוקים הנמתחים בין האף לצדי הפה-הקמטים הנאזולביאליים, הוו עד לאחרונה אינדיקציה ברורה להזרקת חומרי מילוי. אולם, מניסיוני עם מטופלים רבים, גברים ונשים כאחד, שמתי לב, כי גם כאשר קמטי הבעה אלה נמוגים לחלוטין, נותרת לעיתים מעין תפיחות בלחיים באזור מרכז הפנים אשר מונעת את היווצרות מראה הפנים החלק לגמרי, הצעיר, הרענן. ברור היה לי כי אין נחוצה כל תוספת של חומרי מילוי, אלה פשוט יש להפחית בדרך כלשהי מעט מנפח הלחיים באזור שמצדי האף ומתחת לעיניים.

לאחר הכירות מעמיקה יותר עם שרירי הפנים הנמצאים באזור זה, גיליתי כי נחים שם מספר שרירים זעירים, אשר אינם בעלי תפקיד חיוני בהבעות הפנים השונות, אולם עצם שגשוגם עם הגיל, או באלה בעלי נטייה לכך, הם גורמים לקפל האופייני בשיפולי הלחיים ויוצרים מראה מבוגר וגס.

ובכן,כפי שכבר הקדמתי ואמרתי, גיליתי סופסוף את הדרך בה אני יכול להביא להחלקה מלאה (!) של אותם קמטים נאזולביאליים סוררים כמו גם לעצב את הלחיים. ברגע בו אני גורם להרפיית אותם שרירים זעירים, אני מפחית מן הנפיחות שבלחיים מצדי האף ומתחת לעיניים! בכך גם נגרמת למעשה הדגשה מובהקת של- עצמות הלחיים.

המראה המתקבל לאחר טיפול עיצוב לחיים מסוג זה, הכרוך במספר זעיר של דקירות (2-33) בכל לחי וכמות קטנה של בוטוקס, הוא לראשונה, עיצוב פנים של ממש! לאחר הזרקה זאת, הלחיים מעוצבות מחדש ומצדי האף נוצר מראה חלק לחלוטין, אשר נותר גם בעת עייפות ומקנה מראה רענן בכל עת.

אם תביטו בתמונות ישנות שלכם, תוכלו בנקל להבחין כי בנעוריכם, הלחיים מצדי האף לא היו כל כך דומיננטיות, הדגש היה דווקא על עצמות החיים ולא באזור שמתחת לעיניים. ובכן, לאחר טיפול בוטוקס זה, חוזרת הארשת השלווה האופיינית כל כך למראה הנעורים. טיפול זה, אינו יכול תמיד לעמוד לבדו, בגיל המבוגר יש לעיתים צורך בתוספת של כמות קטנה של חומר מילוי או בניה, אולם בכל מקרה שילוב של טיפול הבוטוקס החדשני, מאפשר הסתפקות בכמויות קטנות בהרבה של חומרי מילוי מאשר נהגתי להזריק קודם לכן ולהעניק אפקט טבעי לחלוטין.

מניסיוני, טיפול זה הוא הכרחי בגברים, בחלק מהנשים, בדרך כלל מעל לגיל- 30 ובאלה אשר עברו ניתוחי אף. בניתוחי האף, מוסרת בדרך כלל הגבנונית היוצרת את פסגת האף ומשמשת כמאחז לשרירים מסוימים. עם הסרת הגבנונית, השרירים נותרים מחוברים לנקודת מוצא נמוכה יותר וכך נוצר לו הקפל האופייני מצדי האף. לעיתים קפל זה עלול להופיע כבר בשנות העשרים לחיים.

בגברים, כנראה אזור שרירים זה מפותח יותר, מאחר והפעלת שרירים קטנים אלה יוצרת מראה “מאיים” יותר, כמעין כלב החושף שיניים. להבעה אופיינית זו יתכן והיה תפקיד אבולוציוני בתקופות קדומות בה זכרים נלחמו על מזון או אל מול חיות טרף.
לסיכום, אין ספק בלבי כי טיפול מהפכני זה שפיתחתי ויושם זה מכבר על מספר רב של מטופלים, יהפוך חיש קל לאחד מטיפולי הבוטוקס השגרתיים בכל מרפאה. במרפאתי הוא כבר כזה. האפקט אשר טיפול זה מעניק, הוא טבעי כל כך, חיוני כל כך ומאידך אין כל דרך אחרת להשיגו. כך שניתן לומר כי טיפול זה מהווה טיפול משלים או בלעדי לכל גבר או אישה בעלי הנטייה לקמטי הבעה עמוקים מצדי האף, או ארשת לאה או מבוגרת לגילם.
תאריך פרסום מאמר זה- 26/02/2005, זכרו שכאן קראתם חידוש זה לראשונה.

בברכה
ד”ר אודי בר

Go Top