×

מגמות חדשות ל- 2017 : אופנת העור הצח והבהיר חוזרת.

אופנה היא ביטוי למגמות הנוגעות לכל תחומי החיים, לרבות יופי אנושי ואסטטיקה אישית.

הדרך בה מגמות אופנה חדשות מגיעות לתודעת הכלל היא באמצעות פרסומות, שערי מגזינים וסרטי קולנוע וטלוויזיה.
מגמות מסוימות בתחומים שונים כמו למשל בארכיטקטורה, עיצוב אופנה ואפילו רעיונות חברתיים ופילוסופיים הופכים לפרקי זמן לדבר הנכון והעדכני ביותר.
המראה הנכון והעדכני נחשב ל”יפה החדש” ומהווה “דוגמת- קצה” אידיאלית שמחלחלת לכל הרבדים של המראה האישי והסביבתי.. ובכך נוצר המראה האופייני לכל עשור או אפילו לכל שנה.

שינויים אלה המתחוללים בהגדרתו של ה”יפה החדש” מזדחלים וקורים באיטיות כביכול, מבלי שנשים לב לשינוי המתחולל. ואז לפתע למשל לכולנו ברור כי “שזוף זה יפה” או “בלונדיניות זה שווה” או “חזה ענק זה נהדר” ועוד ועוד תופעות אנושיות ההופכות לנורמה וסטנדרט למה שנחשב יפה.

ובכן, אם למשל בשנות החמישים להיות בעלת עור צח נחשב למשימה בלתי אפשרית השמורה רק לכוכבות קולנוע או עשירות מופלגות, הרי שילדי הפרחים של שנות השישים הפכו דווקא את השזוף ל-מודרני החדש וסמל לבריאות ומיניות משוחררת.
בהמשך עם עליית הפאנק בראשית שנות השמונים זכה המראה החיוור והנרקוטי לעדנה יוצאת דופן שנמשכה כמעט עשור ואז שוב חזר המראה השזוף ה”מושלם” שהושג בסוף שנות התשעים ושנות האלפיים עם הרבה עזרה ממולקולה כימית פשוטה המכונה הידרוקסיאצטון (הבסיס הכימי לכל המשזפים המלאכותיים) שהפכה שיזוף מלאכותי למלאכת יצירה של גווני שיזוף עמוקים ומיידיים שמעולם לא נראו כמותם.

ובכן, אם נפנה לשנים האחרונות על מנת לזהות את המגמה לשנים הקרובות, הרי שבהחלט ניתן לומר כי המראה השזוף הולך והופך לפאסה מאחר ומקושר כבר באופן מיידי וברור להזדקנות מוקדמת של העור, וגם בגלל שהפך לנגיש לכולם באמצעות  המכונים לשיזוף בהתזה.
למן הרגע בו מראה מסוים הופך נגיש לכולם הוא מאבד מיוקרתו וזוהרו וכבר קל לחשב את קיצו הקרב.

בשנים האחרונות לצד התקדמות הקוסמטיקה והתפתחות טכנולוגיית הלייזר והאור (IPL) מתאפשרת לראשונה הבהרת כתמי גיל ופיגמנטציה, לצד הבהרתו הכללית של גוון העור ושיפור מרקמו לשיאים שטרם נראו כמותם. בכך הופכת מלאכת שחזור מראה הפנים דמוי החרסינה ועור הפנים המושלם  לראשונה לאפשרית באמת.

בשנות השמונים, אמנם מראה הפנים הלבן שלט ללא עוררין למשך מספר שנים, אולם הוא נתאפשר אז אך ורק על ידי שכבת איפור עבה שהתבססה במרביתה על אבקות פודרה כבדות  וטלק שיצרו את מראה “השפכטל” האופייני לעשור ההוא.

כעת חוזר המראה הלבן של עור הפנים אולם באופן משודרג הרבה יותר- הוא עושה זאת על ידי נגישות גדולה מאי פעם של מבחר הולך וגדל של מסנני קרינה בעלי SPF גבוהים, לצד הבהרתו של העור במגוון תכשירים קוסמטיים חדישים.
עם זאת, החידוש שהופך את השגתו של העור הצח  לבר השגה באמת  מבוסס על  פיתוחם  בן השנים האחרונות  של טיפולי הלייזר והאור  (IPL) המאפשרים לראשונה להביא לאחידות בגוון העור והגדלת  קרני האור הניתזות משטח פני העור והארת הפנים כולן באופן שהיה נדמה פעם לדמיוני בלבד.

אם ברצונכם כבר היום להתחיל וליצור המראה החדש, אז ראשית הפסיקו להשתזף.
בנוסף, התחילו שיגרת שימוש במקדם הגנה גבוה מידי בוקר גם אם אתם “רק נוסעים באוטו למשרד”- זכרו כי שמשות המכונית מעבירות את קרני ה- UVA המשזפות ומזיקות לשכבות העור העמוקות אפילו יותר מקרני ה- UVB.
ובכך כשבועיים לפחות לאחר החשיפה האחרונה לשמש  תוכלו כבר  להתחיל בטיפולי הלייזר והאור (IPL) להבהרת כתמי גיל ופיגמנטציה.

מאחר וטיפולי ההבהרה באמצעות טכנולוגיית ה- IPL מבוצעים כשלוש פעמים עד להסרה מלאה של כל הכתמים הכהים שבעור ויש לשמור על פרקי זמן מינימאליים של שבועיים בין הטיפולים- התחילו כבר עכשיו להתכונן לטיפול הראשון שלכם. הטיפול אורך דקות ספורות ואינו כואב כלל.

במרפאתי קיים מכשיר הלייזר המתקדם בעולם (מבית PALOMAR האמריקאית) המשמש להבהרה והאחדה של עור הפנים, המחשוף וכפות הידיים באופן הבטוח והיעיל ביותר האפשרי כיום וזאת בזכות סורק אופטי ממוחשב.
בטרם הטיפול מונח הסורק האופטי על העור ומזהה באופן מדויק את גוון עור ואת צבעו- ובכך קובע את עוצמת הטיפול הנדרשת.

בדיקת התאמה זו בטרם הטיפול מאפשרת לראשונה הסרת כתמים ופיגמנטציה בביטחון ויעילות גם לגווני עור כהים יותר, והופכת הטיפול ליעיל והבטוח ביותר הקיים.
אז בואו נתחיל כבר!

בברכה

דר’ אודי בר

Go Top