×

היופי נמצא בפרטים הקטנים

רפואה אסטטית מאפשרת לתקן ניואנסים דקיקים אשר לעיתים עושים כל ההבדל בין מראה בלוי לזוהר או בין ארשת פנים נפולה לזורחת.

האמצעים בהם עושה הרפואה האסטטית הם עדינים ומדויקים לאין ערוך אל עומת אלה הקיימים בחדר הניתוח .

גם בתחום הרפואה האסטטית עצמה עולה מדי שנה עדינות הכלים המשמשים לביצוע הפרוצדורות כמו גם עולה רמת השליטה בתוצאה הסופית, עד לדיוק שלעיתים נראה דמיוני.

אחת מן הדוגמאות לדרך בה הרפואה האסטטית חידדה את כליה ואת רמת הדיוק והרזולוציה של תוצאותיה, היא טיפולי הדגשת עצמות הלחיים: אם בעבר, בימים שטרם הרפואה האסטטית, על מנת להגדיל את קוטר עצמות הלחיים – נזקק המטופל לשאת בפניו לצמיתות תותבי סיליקון שהיו מועדים לתזוזה וסיבוכים לאינסוף וייצרו מראה גרוטסקי ועשוי, הרי שכעת גם הכירורגים ה”אגרסיביים” מכולם לא ישקלו אפילו החדרת תותב במהלך כירורגי אלא יסתפקו במילוי הלחיים באמצעות הזרקת שומן עצמי או חומצה היאלורונית . כעת, אם נמשיך באותה הדוגמה הרי שאם עד לאחרונה הסתפקו מרבית הפלסטיקאים והרופאים העוסקים ברפואה אסטטית בהדגשת הלחיים בהזרקת חומצה היאלורונית בבולוסים (בכמות גדולה ובפעם אחת) באמצעות קנולה (מחט גמישה) או מחט גדולה, הרי שגם התוצאות האסטטיות לשיטה זו נחשבות כיום כבר למוגבלות למדי ומפנות דרכן לטכנולוגיה חדישה ומדויקת יותר של עיצוב הלחיים והדגשת תווי פנים באמצעות אינג’קטור המאפשר הזרקה טיפתית ומבוקרת של חומצה היאלורונית.

עיצוב מבנה הפנים והגדלת הלחיים והסנטר המבוצעים באמצעות הזרקה מבוקרת רק באיזורים המדויקים הזקוקים להדגשה, מאפשרים ייצירתם של קימורי לחיים או סנטר וקו הלסת מעוצבים ברמה אסטטית כה גבוהה, עד כי התוצאה נראית טבעית גם לקרובים ביותר. מעבר לכל אלה בהזרקה טיפתית של חומצה היאלורונית התוצאות המתקבלות ממושכות הרבה יותר מאשר בהזרקת בולוסים גדולים של חומצה היאלורונית מאחר ובולוסים מפורקים מהר יותר על רקמות העור העמוקות.

הדיוק, וההקפדה על הפרטים- היא שיוצרת את התוצאה הנחשבת להצלחה.

על ידי עיצוב הלחיים באמצעות הזרקה טיפתית ומבוקרת ניתן לקבוע כאמור גם את זויות קימורי הלחיים החדשות אולם אפשר גם לקבוע לראשונה בדיוק רב את מיקומה של הנקודה הגבוהה ביותר בלחיים- נקודת הפסגה. נקודת הפסגה של עצמות לחיים זוכה מאז ומעולם לכבוד והדגשה רבה באומנות ציור הפורטרטים ומלאכת האיפור, אולם טרם זוכה להתיחסות מספקת ברפואה האסטטית המקובלת. המאפרים למשל, מונחים להניח את אלמנט האיפור הבוהק ביותר באיפור הפנים כולן ה –HIGHLHITER במיקום הנכון של פסגת הלחיים וליצור באמצעות האיפור את אשליית גובה הלחיים ופסגתן -שמיקומן הנכון והמדויק ביחס לפנים הוא קריטי ביצירת יופיים של הפנים כולן והילת האור המוקרנת מהן.

לסיכום, הרי שעצם ההתיחסות לשלמות הנמצאת לעיתים בפרטים קטנים ונחבאים, כמו למשל מיקומה של פסגת הלחיים -היא שעושה את כל ההבדל בין לחיים מפוסלות למשעי לבין פנים תפוחות. כך שהשימוש שעושה הרפואה האסטטית המתקדמת בטכניקה וידע השמורים בד’כ לציירים או מאפרים מדגישה בדרך הגוברת והולכת את הדיאלוג החיוני הקיים כבר בין הרפואה האסטטית לאומנות הציור או האיפור, הרבה יותר מאשר לעומת ענף הכירורגיה וחדר הניתוח.

בברכה
דר’ אודי בר

Go Top