×

איחול השנה- מצאו עבודה שהייתם עושים גם בחינם!

כן, כן, המבחן האמיתי להתאמתו של משלח ידכם לאישיותכם ותחושת הבטן הפנימית שלכם הוא האם הייתם עושים את העבודה שאתם עושים היום גם בחינם..אם כמובן יכולתם להרשות זאת מבחינה כלכלית.
כעת, אם אתם חושבים שהאיחול הוא דמיוני ולא פרקטי, או שאין עבודה שבאמת אוהבים, אז כדאי לכם לחשוב שוב בטרם תקראו ההמשך .
השעות מהיממה אותן אנו מקדישים לעבודה שלנו עולים בד’כ על סך שעות הפנאי שלנו במהלך שעות העירות שלנו.
ההתרחשויות במקום העבודה שלנו עלולות להשפיע על מחשבותינו ומצב רוחנו גם זמן רב לאחר שמסתיימות שעות העבודה, אם בגלל עומס ומתח עסקי, ואפילו היתה זו רק שיחת עבודה סוערת אם אחד העמיתים או הבוס.
חלק גדול מן המשרות כרוך בשעות עבודה ארוכות בתנאים פיזיים שאינם אופטימליים ובמרבית המקרים בתקשורת אינטנסיבית אל מול אחרים- שאינם דווקא חברינו האישיים או בני משפחתנו האהובים.
חישבו כעת עד כמה עלולה להפוך העבודה שלנו לגורם דחק בחיינו, אם למרות כל הטירחה הכרוכה במשרה בה אנו עוסקים בעמל רב – גם איננו מוצאים בה בנוסף לכל את סיפוקנו האישי!
עיסוק במקצוע או מלאכה שאינם אהובים ושנמשך שנים רבות גוזל שנות חיים ומועיד לתחושות תסכול מתמידות אשר גם תפוצינה לכאורה ב”בונוסים מפתים” כמו שכר עתק או כבוד וותק יוביל לבסוף לפגיעה בבריאות וכמובן גם לפגיעה בתחושות האושר והשמחה הבסיסיים החיוניים לקיום האנושי.
כעת חישבו מה יותר חשוב לילדים שלכם, לבני ובנות הזוג שלכם, לבריאות שלכם ואפילו למודל החיקוי שתירצו להשאיר אחריכם- ירושה שמנה או דמות אהובה ונערצת?
ולציניקנים נאמר כי מלאכות רבות ומקצועות שונים הגם שלכאורה נראים כבלתי “כלכליים מספיק” או שדורשים “מיומנות מיוחדת” או ש”אין להם שוק” נזכיר כי -המכנה המשותף לכל המצליחנים בעולם המודרני גם בחברות הסוציאליסטיות וגם בחברות הקפיטלסיטיות לא היה משלח היד בו בחרו אלא ההתמדה והתשוקה שהפכו הצלחתם בעיסוקם לאגדי.
פילוסופים, מדענים, בשמים, ציירים,גננים אורגניים, מעצבי אופנה, סופרים, קוסמטיקאיות, סנדלרים, רופאים, נגרים, אדריכלים, מעצבי גנים, זונות, מצביאים, אנשי צבא, פוליטיקאים, מורים, פסיכולוגים, שחקנים, בנקאים, פנטומימאים ועוד ועוד כפי שכבר הבנתם…אין סוף מקצועות לאין סוף כישורים ותשוקות..רק מצאו את שלכם הפרטית ואל תרפו!

בברכת שנה טובה וחג שמח
דר’ אודי בר

Go Top