×

אודות

about

ברוכים הבאים לבר – רפואה מתקדמת

 

 

שלום אני ד”ר אודי בר, מערכת האתר ביקשה ממני לכתוב הצגה קצרה על עבודתי, אז חשבתי, במקום לכתוב לכם על עבודתי אכתוב לכם מעט על חזוני האישי בדבר עתידה של הרפואה.

אתחיל בכל זאת ואספר לכם כי למדתי רפואה באוניברסיטת תל אביב ואני למעשה רופא קונבנציונלי בהכשרתי, אבל לצערי, הרפואה אותה למדנו בבית הספר לרפואה לא נגעה ועדיין אינה נוגעת מספיק בנושאים החשובים לבריאות כולנו, כמו למשל, רפואה מונעת, תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, אודות הקשר בין גוף לנפש וכן על חשיבות תפקידו של המרפא בחברה.

עם זאת, אני חייב להודות כי גם כיום, במבט לאחור, לא הייתי גורע מאום מתוכנית הלימודים של בתי הספר לרפואה בארץ.

חוששני כי למעשה יש להוסיף כמות כה רבה של ידע בן השנים האחרונות, עד כי למעשה אין מנוס מלהמשיך ללמוד (או אולי להתחיל ללמוד..) את מחקרי השנים האחרונות רק לאחר סיום לימודי הרפואה ולהשתמש בידע הנרכש בבתי הספר לרפואה כבסיס.

בסיס עליו נבנה ונוסיף את פרות המחקרים בני השנים האחרונות.

נשמע מייגע? ובכן עבורי זהו עולם ומלואו!

התחדשותו התמידית של מקצוע הרפואה הופכת את העיסוק בו למרתק כל כך, רק בשנים שלאחר סיום לימודי הרפואה הבינותי את טענת הפילוסופים כי “הרפואה היא למעשה אומנות”. ממש כשם שאומן משתמש לאומנותו בכל הכלים העומדים לרשותו ומעורב בכל מאודו ביצירתו, כך גם על הרופא מוטלת למעשה האחריות להכיר ולשלוט כהלכה בכל רזי אומנות הריפוי כמו גם להמשיך ולראות בכל מטופל עולם ומלואו.

כעת נפנה לעצם העניין: הרפואה בת השנים הבאות כפי שאני רואה אותה ,היא רפואה אינטגרטיבית!

משמעות הדבר אינה כי מטופלים בני דעת ישליכו הצידה את כל הישגי הרפואה הקונבנציונלית וישתמשו באלטרנטיבה אשר מעצם שמה אנו למדים על אופיה.

מאידך, אין להתעלם עוד ממשבר האמון הנוצר בין הרפואה הקונבנציונלית לבין קהל המטופלים.

העתיד כפי שאני רואה אותו הוא כאמור אינטגרטיבי.

הכוונה לומר, כי על המטופלים ליהנות מכל העולמות. זכותם לקבל את מלוא תשומת הלב מהרופא כמו גם התייחסות אישית אליהם ואל המכלול אותו הם מייצגים. זכותם לקבל מהרופא את מלוא אפשרויות הטיפול במחלתם ועל רופא העתיד יהיה להכיר את כל פריצות הדרך החדשות בתחום.

לא יעלה עוד על הדעת כי רופאים ימשיכו לבטל בהינף יד שיטות ריפוי המוגדרות כיום כ”אלטרנטיביות” רק משום בורות! אבל כמובן גם אסור לנו לאמץ כל שיטת ריפוי ללא בדיקה בסטנדרטים מדעיים בני זמננו.

כעת בוודאי נתעוררה סקרנותכם כיצד מיישם אני את כל זאת? ובכן את זמני אני מחלק בין הרצאות אודות מחקרים חדשים בפני רופאים בכירים לבין כתיבת מאמרים וחינוך לבריאות לציבור הרחב.

מעבר לכל אלה, במרפאתי אני משתדל להעניק למטופלי את כל אשר אני מטיף לו עם דגש מיוחד על הקשר בין גוף ונפש ותפיסת בריאות החובקת את כל תחומי החיים.

המרפאה שוכנת בקומה נפרדת בבניין סולידי בלב ת”א.
במרפאה אוירה ביתית ונעימה, גם יחס הצוות והטיפולים הרפואיים מתבצעים בדרך דומה.
למרפאה קהל מטופלים גדול ובחלקו מורכב גם מאנשי תקשורת ועולם האמנות בישראל, כך שדיסקרטיות היא חלק מרכזי ממדיניות המרפאה.

יומן הפגישות נקבע מראש ולכל מטופל שעת טיפול ואבחון נפרדות.
במרפאה נוצרות מדי יום פנים חדשות בטכניקות חדישות המתחדשות ללא הרף.
פנים חדשות אלה הנוצרות במרפאה מנצחות את סימני הגיל אולם גם שואפות לנצח את יופיים הקודם!
כך שבמרפאתנו המוטו הוא:
יופי לפני גיל : לפני שאתה רוצה להיראות צעיר תקפיד להיות יפה!
כך שהתוצאות להן אני מחויב הן מושלמות ואסתטיות לא רק בקנה מידה של גיל , אלא בקנה מידה קלאסי של יופי אנושי בן זמננו.

מניסיוני וניסיון גדולי הרופאים בכל הזמנים, רפואה המתבצעת על בוריה אכן מעפילה לדרגות השמורות לאומנות וההצלחות יכולות להפתיע גם את גדולי הספקנים!

בברכה,

ד”ר אודי בר

 

Go Top